המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

מאמרים בתקשורת

כן, צריך קוד אתי אקדמי
פרופ' בועז סנג'רו מהמרכז האקדמי: "בניגוד להשמצות, הקוד המוצע דווקא מעגן את עקרון החופש האקדמי. יש להתמקד בשיפור הניסוח שלו ולא בשלילתו"
16.6.17 "הארץ"

עו"ד סיגל שהב, ראש הקליניקה לזכויות אסירים בראיון לגלי צה"ל
לאחר שבג"ץ קיבל את עתירת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים והאגודה לזכויות האזרח וקבע כי יש להגדיל את שטח המחייה של אסירים, הסבירה עו"ד סיגל שהב את חשיבותה הציבורית של ההחלטה: "האינטרס שלנו בשיקום אסירים ובשיפור הצפיפות בבתי סוהר הוא אינטרס של כל החברה מפני שאסיר שנמצא בתנאים אלו ולא מסוגל להתרכז בתהליך השיקום שלו בצורה טובה, בהכרח יחזור לבצע עבירות. בשנה משתחררים 7,500 אסירים והאינטרס שלנו כחברה הוא שהוא ייצא במצב הרבה יותר טוב מזה שנכנס".
15.6.17 גלי צה"ל

הישג מרשים לקליניקה לזכויות אסירים של המרכז האקדמי בראשות ד"ר סיגל שהב
בית המשפט העליון קיבל את העתירה של הקליניקה שלנו, שהוגשה עם האגודה לזכויות האזרח, וקבע שתנאי הכליאה של אסירים בישראל אינם אנושיים וחייב את המדינה לייצר שטח מחייה רחב יותר לכל אסיר. זהו פסק הדין החגיגי שהשופט אלייקים רובינשטיין בחר להקריא במעמד פרישתו מבית המשפט העליון.
13.6.17 הארץ

נשיא המרכז האקדמי, פרופ' משה כהן-אליה בראיון טלוויזיוני
כהן-אליה התייחס לכוונתו של פרופ' אסא כשר לגבש קוד אתי למוסדות אקדמיים, שאוסר על המרצים להביע דעה פוליטית. בין היתר, התייחס כהן-אליה לצורך לאזן בין הזכות וחופש המרצה להתבטא לבין הצורך שלא לכפות ביטוי על תלמידים שהם בגדר "קהל שבוי" בכיתה, המגמה המקובלת בארה"ב ובאירופה והאופן שבו הקוד האתי מגובש.
11.6.17 לראיון המלא ב-"הערב החדש" עם דן מרגלית

חדשות ואירועים
CLB ישר כוח התמחויות 2018 המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מברך את כלל תלמידי שנה ג‘ על משרות ההתמחות האטרקטיביות.
לפרטים נוספים
CLB Law & Ethics of Human Rights - מדורג במקום השני מבין 595 כתבי העת המשפטיים שאינם אמריקאים דירוג האימפקט פקטור של כתבי העת המשפטיים בעולם לשנת 2016 Washington and Lee Law Journal Ranking קובע שכתב העת הבינלאומי של המרכז האקדמי במקום השני מבין 595 כתבי העת המשפטיים שאינם אמריקאים, במקום הרביעי מתוך כלל כתבי העת בעולם בתחום תורת המשפט ובמקום הרביעי מתוך כלל כתבי העת בעולם בתחום זכויות האדם.
לפרטים נוספים
CLB קול קורא להשתתפות במשפט המבוים השנתי המשפט המבוים הוא מסגרת ייחודית, בה ניתנת לקבוצה קטנה של שישה סטודנטים/ות מצטיינים/ות, ההזדמנות להתנסות בעבודת עורך הדין המייצג.
לפרטים נוספים
CLB מהפכת הסדרי המימון לתשלום שכר הלימוד!
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים בשיתוף קרן שכ"ל במגוון מסלולים לשנת הלימודים תשע"ז.
לחצו כאן לפרטים נוספים ולהרשמה
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים 6188* I תואר במשפטים I תואר במנהל עסקים I תואר בחשבונאות I רישום וקבלה I צור קשר