המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

 
דבר הדיקן - הפקולטה למנהל עסקים
 
הפקולטה למנהל עסקים של המרכז האקדמי למשפט ועסקים CLB)) נמנית על שורה של בתי"ס מובילים בישראל למנהל עסקים. היא ממוקמת בסיטי של גוש דן במרכז העסקים וההי טק של מדינת ישראל ועובדה זו  מוצאת ביטוי בתכניות הלימוד ובפעילויות נוספות וייחודיות המתקיימות במסגרתה.

 אנו מאמינים כי תפקידנו העיקרי הוא להכשיר אתכם להיות הדור הבא של מנהלים ומנהיגים כך שתוכלו להשתלב היטב בתפקידי מפתח בארגונים של העשור הבא, בסביבה דינאמית וגלובלית. אנו מציידים אתכם בידע ובכלים שיאפשרו לכם להתקדם ולהתפתח בהמשך דרככם המקצועית והאקדמית, גם לאחר סיום הלימודים במכללה.

את פעילות הפקולטה שלנו מנחים מספר עקרונות חשובים: הראשון, מצוינות אקדמית – שפירושה אי התפשרות על איכות ההוראה ועל רמת הלימודים כל זאת תוך חיבור מתמיד בין התיאוריה לבין המציאות, בין המחקר לבין הניסיון הניהולי בשטח. השני, השתלבות בעולם העסקים הגלובלי – ע"י העמקת קשרים עם מוסדות אקדמיים בחו"ל, סיורים מקצועיים וחילופי סטודנטים, קיום קורסים באנגלית והכללת קורסים בנושאים גלובליים בתכנית הלימודים. השלישי, רגישות לסביבה ומעורבות חברתית -  הבאות לכלל ביטוי בהתגייסות  של מרצים וסטודנטים לסייע לחברה ולקהילה בסביבתנו. אנו עושים זאת בין היתר באמצעות ליווי ומתן ייעוץ  לעסקים קטנים ובינוניים, בהתנדבות בקרב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ובמתן סיוע לימודי (חונכות) לסטודנטים ולתלמידים הזקוקים לשיעורי עזר.

הפקולטה מקיימת לימודים בשני חוגים: חוג למנהל עסקים וחוג לחשבונאות.

תכנית הלימודים במנהל עסקים כוללת קורסי מבוא ותשתית ומבחר קורסים מתקדמים שנלמדים במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם המעניקים תואר במנהל עסקים והיא מאפשרת לסטודנטים להתמחות באחד מהתחומים הבאים: שיווק, מימון ומשאבי אנוש. הלימודים בהתמחויות כוללים 7 קורסים בכל תחום ובנוסף כתיבת עבודה סמינריונית. ניתן ללמוד לתואר במנהל עסקים גם ללא התמחות. הלימודים בחוג לחשבונאות מקנים תואר ראשון בחשבונאות ומאפשרים לאחר לימוד 2 קורסים בשנת השלמות (שנה רביעית), לעבור את הבחינות החיצוניות של מועצת רואי החשבון ולקבל תעודת רואה חשבון.

הסטודנטים הם טעם קיומנו. הצלחתכם חשובה לנו ולכן אנו משקיעים מאמץ ומשאבים כדי לקיים את הלימודים בכתות קטנות יחסית, ועם סגל מרצים מנוסה, איכותי ומחויב. בעידן של  "למידה מרחוק" אנו מייחסים חשיבות רבה ל"למידה מקרוב" המבוססת על מפגש אישי בין סטודנטים לבין המרצים והדיקן לשיחות ולייעוץ בכל נושא. גם הסגל המנהלי של הפקולטה עומד לרשותכם ועושה כל מאמץ לתת מענה לבקשותיכם. לשירותכם גם מרכז תמיכה המסייע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים  וכן יחידה העוסקת בהשמה לעבודה. 

הפקולטה מקיימת תכנית מיוחדת למנהלים (BA למנהלים) וכן לימודים לתואר משולב במנהל עסקים ובמשפטים. יש לנו  אישור לקיום תכנית לתואר ראשון באנגלית ואנו שוקדים גם על פתיחת תכנית לימודים לתואר שני. בנוסף מתקיימת אצלנו "בימת ניהול" המפגישה בין מעצבי המדיניות הכלכלית והעסקית בישראל לבין הסטודנטים ומאפשרת לקיים דיאלוג אמיתי ונוקב בנושאים אקטואליים.

תכנית הלימודים שלנו בנויה באופן שהיא מאפשרת לאנשים עובדים ולבעלי משפחות לשלב היטב בין מחויבותם ואחריותם למקום העבודה ולמשפחה לבין חובותיהם כסטודנטים.

אני מאחל לכל אחד ואחת מכם המתכוון להצטרף אלינו הנאה ועניין בלימודים. אני משוכנע כי תפיקו את המירב מתקופה חשובה זו בחייכם.

בברכה,

פרופ' יורם מיתקי
דיקן

פקולטה למנהל עסקים