תפריט נוסף

 

זכות גדולה נפלה בחלקי עם בחירתי לנשיא המרכז האקדמי למשפט ועסקים.

המשמעות של זכות זו היא להוביל את המוסד האקדמי שלנו להתפתחות ולהישגים ושיאים חדשים במציאות משתנה ומגוונת המציבה אתגרים חדשים הניצבים לפנינו כל הזמן.

החזון של המרכז שלנו הוא להיות מוסד אקדמי מוביל ולהעניק השכלה אקדמאית למספר סטודנטיות וסטודנטים הולך ועולה אשר נבצר מהם לרכוש אותה עד עתה ולסייע להם להשתלב בעולם התעסוקה בהתאם להכשרה שרכשו אצלנו, ולממש פוטנציאל וחלומות.

אני מודה לנשיא המרכז הקודם , פרופ' משה כהן איליה על פועלו במשך שנים ועל קידום ופיתוח המרכז האקדמי שלנו ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו.

את דרכי בעולם המכללות התחלתי בשנת 2013 כאשר מוניתי לדיקן מקצועות הבריאות במרכז האקדמי פרס ברחובות. במשך 9 שנות כהונתי שם סיימו אלפי סטודנטיות וסטודנטים את חוק לימודיהם וזכו לתואר BA בניהול מערכות בריאות כאשר חלק גדול מהם המשיכו למסלול השלמת אקדמאים לסיעוד בהצלחה רבה.

נשביתי בקסם של העולם האקדמי של הקניית ידע והכשרה של סטודנטים תוך סיוע ועזרה בהתמודדות עם בעיות סטודנטיאליות מגוונות ורבות.

הכלל שהנחה אותי וממשיך להיות מרכזי הוא : הסטודנט תמיד במרכז, ככלות הכל הקניה של ההשכלה האקדמית לסטודנטים הוא היעוד שלנו כמוסד אקדמי וזו תכלית הקיום שלו. במקביל אנו שוקדים על פיתוח האישיות וההכרה במחויבות חברתית.

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מוכר כמוסד להשכלה גבוהה מטעם המועצה להשכלה גבוהה ונוסד לפני 27 שנים כמוסד אקדמי ללימודי משפטים ולאחר מספר שנים נוספו התכניות האקדמיות במנהל עסקים. בתקופה האחרונה בנוסף לתואר ראשון ושני במשפטים ובמנהל עסקים, נוספו במרכז שלנו תכניות אקדמיות רבות בחשבונאות, פסיכולוגיה לתואר BA ותואר MA, מדעי המחשב ומערכות מידע, מנהל מערכות בריאות ובקרוב נמשיך לגדול ולצמוח לתכניות חדשות אשר כבר אושרו ע"י המועצה להשכלה גבוהה – ניהול משאבי אנוש לתואר ראשון וכן ניהול מערכות בריאות לתואר MA אשר ייפתחו בסתיו הקרוב, ותכניות נוספות נמצאות בהכנה.

כיום לומדים במרכז האקדמי למשפט ועסקים כ – 4000 סטודנטיות וסטודנטים מכל רחבי הארץ מהצפון ועד הדרום והנגב. בנוסף לפעילות האקדמית אנחנו מעודדים מעורבות חברתית כדוגמת הקליניקות בפקולטה למשפטים כמו גם קליניקה בפקולטה לניהול מערכות בריאות תוך חשיפה שלכם הסטודנטים לצדדים המעשיים האמתיים של המקצועות הללו. אנו פועלים בחיזוק הקשר בין המרכז האקדמי לבין התעשייה בצורת חשיפה לחברות וארגונים שונים אשר שטח פעילותם משיק לחומר הלימודים בפקולטות השונות.

במסגרת השאיפה להשתלבות בעולם הגלובאלי יצרנו שיתופי פעולה בזירה הבינלאומית. אנחנו מציעים עושר של קורסים בשפה האנגלית הנלמדים בקמפוס שלנו. אנחנו שולחים את הסטודנטיות והסטודנטים שלנו ללמוד קורסים בתכניות מיוחדות באוקספורד, בפריס, בהרווארד, בוינה, בגרמניה ובשנחאי. קיימות תכניות של חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות מובילות בעולם.

כל זאת תוך הקפדה על שילוב של אוכלוסיות שונות המרכיבות את החברה הישראלית, בראש וראשונה חברי המגזר הערבי.

אנחנו גאים בבוגרים שלנו . מדי שנה מסיימים את הלימודים וזוכים לתואר אקדמי BA ו- MA סטודנטיות וסטודנטים אשר מצטרפים לכ- 4000 סטודנטיות וסטודנטים אשר סיימו את חוק לימודיהם במרכז שלנו ורובם הגדול השתלבו בשוק העבודה כעורכות ועורכי דין, בראיית חשבון ואנשי עסקים ובשנים האחרונות בשטחי ההייטק עם סיום הכשרתם במדעי המחשב ומערכות מידע, השתלבות בעולם המקצועות הפסיכולוגיים, ולאחרונה, גם במערכת הבריאות והסיעוד. מחלקה מיוחדת במרכז האקדמי פועלת במלוא המרץ לסייע לבוגרים שלנו להיחשף בפני מעסיקים. וכך , הסטודנטים שלנו מן הפקולטה למשפטים משתלבים במשרדי עורכי הדין הפרטיים המובילים, בעמדות מפתח בפרקליטות המדינה ובארגוני המגזר השלישי.

בשנתיים האחרונות, הוכחנו במרכז האקדמי את היכולת להסתגל , להשתנות ולהתאים עצמנו למציאות. נאלצנו לפתח ולקדם שינויים מהותיים בצורת הלימודים כפי שהתחייב ממגפת הקורונה שנכפתה עלינו. ככל הנראה, המציאות הזו של התאמת צורת הלימוד למצב באמצעות למידה מרחוק בשיטות השונות היא כאן כדי להישאר תוך שילוב שלה( לימוד מקוון, למידה היברידית ולמידה פרונטאלית במכללה) בצורת הלימודים המסורתית במינונים שונים. במרכז שלנו קיימת מערכת סיוע ותמיכה כולל כיתות לימוד מאובזרות וכן עידוד ועזרה בלימודים לרבות, חונכים אישיים ומלגות.

תפקיד נשיא של מוסד אקדמי הוא תפקיד מאתגר ומהווה שיא בקריירה האקדמית. ההצלחה שלי בתפקיד בנויה על סגל ההוראה במרכז אשר כולל את מיטב המורים שצועדים יחד איתי ויעשו מעל ומעבר כדי להעניק לכם הסטודנטים את חווית הלימוד הטובה ביותר. הזרוע השניה של ההצלחה שלי בתפקיד נסמכת על הסגל המנהלי המיומן וחדור מטרה שהיא לסייע לכם להשלים את הלימודים תוך הענקת יחס אישי ומסור כדי שתגיעו למעמד הנכסף של קבלת התואר האקדמי.

 

אני מזמין אותך להצטרף אלינו ולהיות שותף וחלק מההצלחה,

פרופ' יורם בלשר

נשיא המרכז האקדמי למשפט ולעסקים בר"ג.

[ninja_forms id=3]

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!