תפריט נוסף

למה לימודי משפטים במרכז האקדמי?

נתחיל מהתוצאות -  בוגרי הפקולטה למשפטים של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים צמחו להיות עורכי דין מובילים, בעלי עמדות ניהול בכירות בתעשייה ובשוק ההון, מקימי עסקים ומפעלים, נושאי משרות ציבוריות רמות דרג בשירות המדינה, אנשי אקדמיה ופעילים פוליטיים בכנסת וברשויות המקומיות. הישגים אלו הינם פירות ההכשרה המשפטית המוענקת במרכז האקדמי, אשר מבוססת על שלושה אדנים מרכזיים – מקצוענות, חדשנות וערכיות.

המקצוענות משתקפת בחתירה למצוינות בהוראה ובלימוד. במרכז האקדמי אנו מאמינים כי חלק נרחב מהשכלה משפטית איכותית נעוץ באיכות המרצים. סגל ההוראה שלנו כולל מרצים שרכשו את הכשרתם במיטב האוניברסיטאות בעולם, ביניהן נמנות הרווארד, סטנפורד, קולומביה, NYU,  ברקלי, שיקגו ואוקספורד. חברי הסגל עוסקים במחקר, ופרסומיהם מופיעים בקביעות בכתבי עת מובילים בארץ ובחו"ל. רמת מקצוענות דומה נדרשת גם מהלומדים במרכז, במטרה להכינם לאתגרי שוק עריכת הדין הדינמי והתחרותי.

תכנית הלימודים בתואר הראשון מעודדת את הסטודנטים לבחור מוקדם ככל האפשר את הנישה המקצועית, בה יתפתחו כמשפטנים, ורבים מהם בוחרים להירשם לאחת מחטיבות ההתמחות של הפקולטה: החטיבה למשפט מסחרי, החטיבה למשפט פלילי וקרימינולוגיה, החטיבה להייטק והון סיכון והחטיבה לזכויות האדם. אנו מכוונים את תלמידי התואר הראשון במשפטים לשאוף למצוינות, ומציבים בפניהם את האתגר להתקבל לתכנית מיוחדת ויוקרתית בשם EGL – Excellence in Global Lawyering.  סטודנטים מצטיינים המתברגים בשורות התכנית, זוכים להטבות רבות הכוללות ליווי והדרכה אישיים מחבר סגל לפי בחירת הסטודנט/ית החל מהיום הראשון ללימודים, וכן סדנאות ומפגשי העשרה מקצועיים להקניית מיומנויות הקשורות למקצוע עריכת הדין, כדוגמת הופעה בפני תקשורת וקהל.

החדשנות באה לידי ביטוי בגישה מתקדמת ללימודים אקדמיים, המותאמת לרצונות הסטודנטים. הפוקוס הוא עליהם והכל ממוקד בהצלחתם. רמת הלימודים הגבוהה הינה פועל יוצא של החיבור בין מרצים איכותיים ושיטות לימוד מתקדמות. תכנית הלימודים ממוקדת בליבה ובמקצועות הרלוונטיים. בהתאם לכך, היא מאפשרת לסטודנטים להתקדם בצורה מהירה, וללמוד באופן פרקטי ומכוון מטרה מבלי לבזבז את זמנם. הגמישות היא חלק בלתי נפרד מהתכנית והיא משתקפת במערכת שעות גמישה ונוחה, המאפשרת לסטודנטים לשלב עבודה ולימודים. המרצים מכירים כל סטודנט וסטודנטית באופן אישי ומקיימים עימם תקשורת ישירה ובלתי אמצעית. כמו כן, בהכירם היטב גם את דרישות שוק העבודה, הם מקנים מעבר לתיאוריות גם פרקטיקה שעשויה לסייע בהתנעת הקריירה האישית של כל אחד ואחת. האפקטיביות מתורגמת למבחן התוצאה – מעל 85% מתלמידי המרכז האקדמי משתלבים בהצלחה בשוק העבודה. תכנית הלימודים החדשנית היא תכנית האימונים המוצלחת ביותר שניתן לעבור כדי להשיג את המטרה: השתלבות מיטבית של הבוגרים בעולם האמיתי.

הערכיות והאחריות החברתית הן אבני יסוד בחינוך תלמידי התואר הראשון במשפטים. הפקולטה למשפטים במרכז האקדמי הינה חלוצה בישראל בהכשרה קלינית, המשלבת את הסטודנטים בפעילות משפטית מעשית למען הפרט המוחלש והקהילה. אנו מעודדים את תלמידינו להשתלב בקליניקות הפועלות במסגרת הפקולטה בתחומים כגון אחריות עסקית, רגולציה של שוק ההון, חינוך, הגירה, הגנה על זכויות אסירים ועוד. ההשתתפות בקליניקות מאפשרת לתלמידים להתנסות בעבודה משפטית מעשית כבר במהלך הלימודים ומסבה להם סיפוק אישי עצום. הסטודנטים במרכז ליוו את עורכי הדין המנחים את הקליניקות בקביעת אחד התקדימים הבולטים במשפט הישראלי כאשר בית המשפט העליון קיבל את עתירתנו כנגד חוק הכנסת בעניין הפרטת בתי הסוהר בישראל (בג"ץ 2605/05 המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נ' שר האוצר). זהו ההישג המשפטי המרשים ביותר שהושג אי פעם על ידי קליניקה משפטית בארץ ובעולם כולו.

חטיבות התמחות במשפטים

בפקולטה למשפטים שלוש חטיבות המציעות הכשרה ספציפית בתחומי משפט וזאת על ידי קורסים תיאורטיים ומעשים, סדנאות, קליניקות וסמינרים. החטיבות הקיימות הן -

בפקולטה מוצעים התארים הבאים:

למה לבחור בנו?

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן

THINK GLOBAL והכל אפשרי
ללמוד מהטובים ביותר בשוק
מובילים ברמת השכר של הבוגרים
בשלישיה המובילה בשביעות הרצון מהוראה
רמת מחקר מהגבוהות בארץ
לימודים בלב גוש דן
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

Y&A בניית אתרים | איפיון Pitangoux UI/UX