כיתה
תפריט נוסף
אדם המעוניין להתקבל ללימודי תואר ראשון במרכז האקדמי למשפט ולעסקים צריך להחזיק בתעודת בגרות מלאה ולעבור את מבחן הפסיכומטרי בהצלחה. על מנת לאמוד את סיכויי הקבלה לתוכנית הלימודים לתואר ראשון יש לחשב ציון התאמה המורכב משקלול הציון בבחינה הפסיכומטרית עם ציוני הבגרות.

הציון אשר יקבע את סיכויו של אדם מסוים להתקבל ללימודים גבוהים מורכב ממוצע הבגרות המותאם שלו ומציונו במבחן הפסיכומטרי.

חישוב ממוצע של ציוני הבגרות
חישוב ממוצע ציונים מתבצע באמצעות שיטת האופטימיזציה, המאפשרת לכם להשמיט ציונים המורידים את הממוצע ובתנאי שנותרו לכם 20 יחידות לימוד לאחר ההשמטה ושהמקצועות שהושמטו אינם נמנים על מקצועות החובה כגון תנ"ך, אנגלית, מתמטיקה, ספרות, אזרחות ועוד.

על מועמד ללימודים גבוהים אשר נבחן במקצועות המתמטיקה והאנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד ומעלה, להוסיף לציונו בבגרות 12.5 נקודות באם נבחן ברמה של 4 יחידות לימוד ו25 נקודות באם נבחן ברמה של 5 יחידות לימוד. לצד מקצועות האנגלית והמתמטיקה, ישנם מקצועות לימוד נוספים המקנים תוספת בונוס של 10 נקודות בעבור רמה של 4 יחידות לימוד ובונוס של 20 נקודות בעבור רמה של 5 יחידות לימוד. בין מקצועות אלה נמנים ספרות, שפה זרה, אזרחות, ביולוגיה ועוד.

חישוב ציון ההתאמה
לאחר חישוב ממוצע ציונים בבחינות הבגרות יש לחשב את ציון ההתאמה בין הבגרות לפסיכומטרי. ציון זה מחושב באופן הבא:
· יש להכפיל את ממוצע הבגרות המותאם ב- 10.18.
· יש להחסיר מהערך שהתקבל את המספר 391.63.
· יש להוסיף לתוצאה שהתקבלה את הציון בבחינה הפסיכומטרית ולהכפיל את הערך ב-0.52
· יש להחסיר מהערך שהתקבל את המספר 49.11.
· המספר שהתקבל הוא ציון ההתאמה.
יש לציין כי חישוב ממוצע ציוני בגרות נמוך יחסית לצד ציון פסיכומטרי גבוה ולהיפך, אינו בהכרח מצביע על סיכוי קבלה נמוך ובהחלט יכול להיווצר מצב בו ציון ההתאמה שיחושב מהשניים ייחשב כמספק על מנת להתקבל ללימודים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים.
המחשבון המופיע על גבי דף זה יאפשר לכם לחשב את ציון הבגרות המותאם שלכם בקלות ובמהירות.

מכינה קדם משפטית
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מפעיל תוכנית לימודים מיוחדת שמטרתה להכין מועמדים ללימודים אקדמיים עתידיים במרכז. המכינה הקדם משפטית מיועדת לתלמידים בגילאי שלושים ומעלה ללא תעודת בגרות. תוכנית הלימודים במכינה מורכבת ממקצועות אנגלית, אוריינות אקדמית, משטר מדינת ישראל, מחשבת ישראל ומדע וטכנולוגיה. סיום המכינה בהצלחה מותנית בממוצע ציונים של 80 ומעלה.
הקבלה למכינה הקדם משפטית מותנית בקיום ראיון אישי ובתום המכינה סטודנטים אשר הגיעו להישגים הגבוהים ביותר יתקבלו ללימודים גבוהים.

בהצלחה!

 

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required