סטודנט בספריה
תפריט נוסף

חשבונאות פיננסית עוסקת בניתוח אירועים כלכליים וברישומם. החשבונאי הפיננסי עורך סיכומים ותוצאות ומדווח עליהם למנהלים, בעלי מניות, שלטונות המס והציבור הרחב. תחום החשבונאות הפיננסית מיועד הן לצורכי חוץ והן לצרכים פנים ארגוניים.
חשבונאות פיננסית עוקבת אחר הכנסות והוצאות ומדווחת עליהם על מנת לתאר את ביצועיו ואת מצבו הכלכלי של ארגון או פירמה.

חשבונאות פיננסית – מטרות

החשבונאות הפיננסית נועדה על מנת לענות הן על הדרישות של הסביבה החיצונית לארגון והן על הדרישות הפנימיות בארגון. בסביבה החוץ ארגונית ניתן למנות את בעלי המניות, משקיעים פוטנציאלים, איגודים מקצועיים, מס הכנסה ועוד. בסביבה הפנים ארגונית ניתן למנות את הנהלת החברה וראשי המחלקות השונות.

דוחות כספיים המתבצעים על ידי חשבונאי פיננסי

בין הפעולות אותן מבצע החשבונאי הפיננסי ניתן למנות:

דו"ח המאזן – דו"ח זה משקף את המצב הכלכלי של הארגון בתום תקופה חישובית. הוא כולל את נכסי הארגון, הון המניות, התחייבויות והשקעות של בעלי מניות בארגון.

חשבונאות הייצור והמסחר – דו"חות אלו משקפים את עלות הסחורות שיוצרו, עלות הסחורות שנמכרו, את ההכנסות שנתקבלו מהמכירות ואת הרווח הגולמי (ההפרש בין ההכנסות לבין עלות חומרי הגלם).

דו"ח רווח והפסד – דו"ח זה קובע את הרווח המסחרי של החברה עבור תקופת החשבונאות.

דו"ח ערך מוסף – ערך מוסף מציין את ההון שהארגון היה מסוגל ליצור בעזרת מאמץ מצד עובדיו במשך תקופה חשבונאית.

תואר ראשון בחשבונאות

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מקיים תוכנית לימודים לתואר ראשון בחשבונאות. על מנת ולקבל רישיון לעסוק בחשבונאות יש בתום הלימודים לעבור בהצלחה את בחינות מועצת רואי החשבון ולהתמחות במשרד רואי חשבון מוכר במשך שנתיים. הלימודים לתואר בחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מותאמים לדרישות התקינה החשבונאית הבינלאומית (IFRS).
סיום התואר בהצלחה (כולל סיום שנה רביעית שהיא שנת השלמה), מזכה את הבוגרים בפטור מ-13 מתוך 15 בחינות של מועצת רואי החשבון.

אפשרויות תעסוקה

סיום התואר ועמידה בתנאים לקבלת תעודה של רואה חשבון פותחת בפני הבוגרים דלתות רבות. בין אפשרויות התעסוקה ניתן למנות מקצועות רבים כגון מומחה מס, יועץ כלכלי, עובד רשות המסים ומנהל במגזר הציבורי.

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required