תפריט נוסף

 

 

עקרונות השיח המכבד באקדמיה

 

מחויבות לשמירה על חופש ביטוי

 

אנו, חברי וחברות קהילת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שואפים/ות  לטפח ולשמר מרחב בו ניתן להביע דעות וללבן מחלוקות, תוך קיום שיח המכבד את הבריות, ונימנע מפגיעה, הטרדה והסתה על בסיס מין, דת, גזע, מוצא, לאום, נטייה מינית, זהות מגדרית, השתייכות אתנית, מוגבלות, דעה, אמונה או השקפת עולם. אנו מחויבים/ות להגן על חופש הביטוי של כל אדם, כאמצעי למימוש עצמי, לבירור חופשי ומעמיק של רעיונות, שאלות ובעיות, ולשמירה על מרחב דמוקרטי. אנו מאמינים ומאמינות שריבוי ומגוון דעות, גם דעות מרגיזות, מקוממות וכאלו העלולות לפגוע ברגשות, הם מפתח לצמיחה והתפתחות הקהילה האקדמית שלנו. חילופי דעות ודיאלוג פתוח, תוך גילוי סובלנות לעמדות ודעות שונות הם מעקרונות הליבה של כל פעילות במרחב האקדמי. שמירה עליהם תבטיח שאוניברסיטאות ומכללות תמשכנה להוות כר לפיתוח והצמחה של רעיונות, ידע ומחשבות חדשניים, המתקיים תוך קיום שיח פתוח ומכבד.

 

 

מחויבות לשמירה על כבוד האדם

 

כל התבטאות, גם בנושאים השנויים במחלוקת, בעניינים הטעונים במתח והמעוררים רגשות עזים, תיעשה באופן המכיר בכבוד האדם של בני ובנות השיח, ובדרך שאינה פוגענית. ביטויים גזעניים, משפילים ומבזים, או שיש בהם קריאה לאלימות או לפגיעה בכל אדם, כך בכלל ובמיוחד בשל דעותיו או השתייכותו לקבוצה מובחנת, הינם פסולים ואינם חוסים תחת ההגנה של חופש הביטוי. קהילת המכללה דוחה מכל וכל ביטויים פסולים מסוג זה. אין להם מקום והם אינם נסבלים במרחב האקדמי, והמכללה תפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה במקרים של פגיעה בעקרונות אלו. 

 

 

לפי ההגדרה בחוק העונשין (סעיף144א.), גזענות משמעה "רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני״.

 

 

תלונות והתייעצות

 

במקרים בהם הנכם/ן סבורות/ים שנגרמה פגיעה בכבודו של אדם או בחופש הביטוי שלו, או אם ברצונכם להתייעץ – ניתן לפנות ל- מנהל הסטודנטים באתר המידע לסטודנט,  ופנייתכם תועבר להתייחסותו של גורם מוסמך.

 

 

 

יחד ננצח!

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required