תפריט נוסף

מה היא תוכנית המנהיגות
תכנית המנהיגות היא הזדמנות ייחודית וחדשנית להקנות לסטודנטים למשפטים כלים חברתיים, יזמיים ומנהיגותיים לייצר שינוי חברתי. התכנית היא חלק ממערך החינוך הקליני, המקנה לסטודנטים כלים משפטיים מגוונים לייצר שינוי חברתי ולתקן עוולות באמצעות כלים המשפטיים. התכנית משלימה את מאגר הכלים הללו באמצעות תכנים מעולם היזמות החברתית, על מנת לפעול במארג הקהילתי ליצירת פתרונות לבעיות חברתיות.
הסטודנטים המשתתפים בתכנית בוחרים סוגייה חברתית עימה הם רוצים להתמודד ויוזמים תכנית שמטרתה לייצר השפעה חיובית בסוגייה זו. כל סטודנט יבחר את הנושא הנוגע לליבו ובאמצעות הכלים שילמד בתכנית, יחקור את הנושא, ילמד את הבעיה לעומקה ויפתח מענה ייחודי אותו יוציא לפועל באמצעות ליווי ותמיכה של צוות התכנית.
הסטודנטים מהווים חלק מקבוצת מנהיגות, הנפגשת אחת לשבוע, לומדת יחד על אקטיביזם, מנהיגות, מאבקים חברתיים ושינויים חברתיים בחברה הישראלית ורוכשת ידע מעולם היזמות. הלמידה מקנה כלים פרקטיים, כמו גם מהווה הזדמנות לדון ברעיונות ותהליכים שונים בחברה הישראלית. הקבוצה מהווה מרחב בטוח התומך בסטודנט היזם, באמצעות התמודדות משותפת עם אתגרים של המיזם ושיתוף פעולה מפרה.
תכנית המנהיגות היא למעשה צוהר לעולמו של כל יזם המיצג צדדים שונים בזהות האזרחית הישראלית, ומאפשרת קבלת תמונה רחבה על המרקם הייחודי בו אנחנו חיים בישראל.

סיפורו של אמיר חורי
תכנית המנהיגות על שם אמיר חורי הוקמה כחלק מהנצחתו של רס"ב אמיר חורי, בוגר הפקולטה למשפטים במרכז האקדמי, אשר נהרג ב פיגוע בבני ברק ביום 229.3.2022. בהיותו במשמרת ביחידת האופנוענים בה שירת, קיבל דיווח על מחבל חמוש שיורה לעבר אזרחים בבני ברק. בלי היסוס ובאופן מיידי דהר עם שותפו אל מקום האירוע. משהבחין המחבל באופנוע המשטרה פתח באש, קרב יריות התפתח בין הצדדים ובמהלכו נפצע אמיר אנושות. הוא פונה לבית החולים "בילינסון" אך מאמצי ההחייאה עלו בתוהו. באותו פיגוע נהרגו 4 אזרחים נוספים. במותו הציל אמיר חייהם של אזרחים נוספים, אשר המחבל כיוון נשקו אליהם, בזמן שאמיר דהר לעברו עם האופנוע ואפשר לשותפו- רס"מ עמוס בשירי- לירות במחבל ולנטרל אותו.
אמיר הותיר אחריו את הוריו סאמיה וג'ריס, אחיו- לינה, ויויאן ומייק ובת זוגו- שני ישר, איתה היה עתיד להתחתן.
אמיר סיים תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, תוך כדי שירותו במשטרה, ותכנן להמשיך ללימודי תואר שני. כחלק מהנצחתו נקראה הספרייה במרכז האקדמי על שמו וכן הוקמה תכנית המנהיגות אשר שמה לה למטרה להנציח את הערכים שהובילו את אמיר בחייו ובמותו.
שני , בת זוגו של אמיר, מלווה את התכנית, ומשתתפת בה, משתפת בסיפור חייו ומותו ומחברת את הסטודנטים לערכים של אמיר.

אמיר חורי ז"ל

מיזמי בוגרים-
רנין קבלאן- בוגרת מחזור א', תשפ"ג- מיזם לחקר תופעת ניצול ילדים לקיבוץ נדבות בצמתים בפריפריה. רנין ממשיה את המיזם שלה במסגרת תכנית הצוערים לשירות המדינה.
מתן מזאלה ושקד לוי- בוגרי מחזור א', תשפ"ג- עגלת קפה חברתית שכל רווחיה תרומה לחברה.
אלחנן תורג'מן ועידן מישאל- בוגרי מחזור א', תשפ"ג- מעגלי שיח על הרפורמה המשפטית , הדמוקרטיה הישראלית והיכרות עם עולם המשפט בקהילות חרדיות.
חלי שטרית ונאור אזולאי- בוגרי מחזור א', תשפ"ג- עידוד מודעות להתנהלות כלכלית נכונה לבני נוער באמצעות סדנאות וכלים טכנולוגיים.
אבישלום שחף- בוגר מחזור א', תשפ"ג- "אהבה זה כל הסיפור"- מיזם להפגת בדידות בגיל השלישי
בקהילה הכפרית בשיתוף פעולה עם מרכזי יום לאזרחים וותיקים.
אורלית נהורה חינה- בוגרת מחזור א', תשפ"ג- זכותון לזוגות לפני נישואין למניעת תופעת סרבנות גט.
קמר חנגר- בוגרת מחזור א', תשפ"ג- מעגלי שיח לנשים במגזר הדרוזי, בנושא מיניות ופגיעה מינית.

מנחת התכנית
תכנית המנהיגות היא חלק ממערך החינוך הקליני בפקולטה למשפטים במרכז האקדמי. ופועלת תחת הדרכה וליווי של עו"ד קרן משמש פרלמוטר, מנהלת המערך הקליני בפקולטה למשפטים.
עו"ד אפרת לופו מוסקוביץ', מנחת התכנית, בעלת ניסיון משפטי בתחומי זכויות אדם ובמשפט אזרחי פרטי, ייצגה נפגעות עבירות מין וכן הייתה חלק מהקמת מיזם "דף חדש" לייצוג שיקומי של משפחות בחובות. בוגרת תכנית ההאצה "הכוורת" מבית הג'וינט וקרנות הביטוח הלאומי במסגרתה זכתה במענק לביצוע פיילוט, אשר הפך לתכנית הפועלת בשיתוף ומימון קרנות הביטוח הלאומי. מנחה קליניקה באוניברסיטת חיפה ואת תכנית המנהיגות על שם אמיר חורי.

למידע נוסף
תכנית המנהיגות מקנה לבוגריה 4 נקודות זכות-קליניות  ההשתתפות בתכנית דורשת השתתפות פרונטאלית במפגשים בני שעה וחצי כל שבוע וכן עבודה על קידום המיזם מעבר לשעות הלימודים.
לפרטים נוספים ניתן לכתוב ל- efratlm.law.rg@gmail.com

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required