תפריט נוסף

עולם החשבונאות, מתוקף כך גם לימודי החשבונאות, עוברים כיום מהפכה משמעותית בעקבות המעבר לתקינה החשבונאית הבינלאומית. ואצלנו, במרכז האקדמי למשפט ולעסקים התאמנו את תוכנית הלימודים בהתאם לשינויים ולתקינה הבינלאומית

איך השתנו לימודי החשבונאות?

אם בעבר החשבונאות התבססה בעיקר על עקרון העלות ההיסטורית, כיום אנו עוברים לרישום, מדידה ודיווח לפי ערכים כלכליים של שווי הוגן. זוהי חשבונאות חדשה ומאתגרת, הדורשת מרואי החשבון העתידים ידע והבנה מעמיקה בתחומים רבים יותר מבעבר וביניהם: כלכלה, מימון, מערכות מידע, משפט, ממשל תאגידי ואתיקה. הביקוש לרואי חשבון גדל בשנים האחרונות בעקבות השינויים הכלכליים, הגלובליזציה, החקיקה החדשה בתחום הממשל התאגידי, המעבר לתקינה החשבונאית הבין-לאומית ועוד.

למה לימודי חשבונאות אצלנו?

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קיבל את ההסמכה מהמועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) למענק תואר ראשון (B.A.) בחשבונאות. מטרתה המרכזית של התוכנית בחשבונאות, שנפתחה בשנת תשס"ט, היא להכין את הסטודנטים לקראת תפקידם כרואי חשבון על ידי מתן ידע וכלים בתחומי החשבונאות, הביקורת, המיסוי, המשפט והכלכלה. התוכנית מותאמת לתקינה החשבונאית הבין-לאומית החדשה. בראייה רחבה זו של מקצוע החשבונאות, פיתח המרכז האקדמי למשפט ולעסקים תוכנית שמצד אחד מכשירה את הסטודנטים לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון ומצד שני מעניקה להם כלים להצלחה בעולם הפיננסי הגלובלי. חלק מרואי החשבון פונה במהלך הקריירה לתפקידים כגון: חשבים, גזברים ומנהלי כספים וחלק פונה לשוק הפיננסי-בנקאי לתפקידים ניהוליים. מגמה זו בשוק העבודה הובאה גם היא בחשבון בעת בניית התוכנית לחשבונאות ולכן מושם דגש על יישומים שונים מהעולם הפיננסי ועל הרחבת הידע הרלוונטי.

לימודי חשבונאות – מסלול ההכשרה

חוק רואי החשבון התשט"ו-1955 מחייב עמידה בשני תנאים מרכזיים בטרם ניתן לקבל תעודה של רואה חשבון:

הצלחה במבחני מועצת רואי החשבון.
התמחות במשרד רואי חשבון במשך שנתיים.
סיום לימודי תואר בחשבונאות, כולל שנת השלמה, מזכה את הסטודנט בפטור מ-13 מתוך 15 בחינות של מועצת רואי החשבון.
לאחר סיום התואר בהצלחה, יכולים הבוגרים להתחיל בהתמחות במשרד רואי חשבון מוכר. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מכין את בוגריו היטב לבחינות המועצה, באמצעות קיומה של שנת השלמה (שנה רביעית בתואר), הכוללת קורסים מורחבים מעבר לתוכנית הלימודים הבסיסית.

אפשרויות לתעסוקה אחרי לימודי חשבונאות

קיים ביקוש רב לרואי חשבון בשוק העבודה. אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות וכוללת תעסוקה כמבקרים, כמומחי מס ויועצים כלכליים, כעובדי רשות המיסים, כמנהלים במגזר הציבורי ועוד.

זכאים למלגות והנחות בלימודי חשבונאות:
מועמדים בעלי פסיכומטרי גבוה.
מועמדים בעלי ממוצע בגרות משוקלל מעל 100 יהיו זכאים ל 1500 ש"ח הנחה.

התארים בחוג לחשבונאות

בחוג לחשבונאות ניתן לרכוש את התארים הבאים

מידע למתעניין

למה לבחור בנו?

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן

THINK GLOBAL והכל אפשרי
ללמוד מהטובים ביותר בשוק
מובילים ברמת השכר של הבוגרים
בשלישיה המובילה בשביעות הרצון מהוראה
רמת מחקר מהגבוהות בארץ
לימודים בלב גוש דן
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה