לא פשוט לבחור מקצוע שאמור לשרת אתכם לאורך חלק נכבד מחייכם, כך שלא מפתיע שאחד השיקולים המרכזיים, אם לא העיקרי שבהם, הוא הפרקטיות – מה תעשו עם התואר שלכם?

על אף שהעתיד צופן בחובו לא מעט הפתעות, אנחנו תמיד מחפשים תשובות, ושמו של המסלול שאנו בוחרים מספק אותן ברוב המקרים. אחרי הכול, אם הלכנו ללמוד רפואת שיניים המטרה שלנו היא להיות רופאי שיניים, ואם נרשמנו לפקולטה למשפטים, אנו עושים את זה כדי להיות עורכי דין. תואר במנהל עסקים, לעומת זאת, נשמע יותר ערטילאי. הרי בניגוד לבנקאי, מתכנת או מהנדס, מְנהל עסקים אינו מקצוע. מהי בכל זאת הסיבה לכך שסטודנטים רבים לתואר ראשון או שני בוחרים במסלול הזה?

כמה רחוק תוכלו להגיע? שאלו את ראש הממשלה ומנכ"ל מיקרוסופט

לראות את העולם מכל זווית אפשרית

"עסקים" היא מילה כללית מאוד. במהות, קניית בקבוק שתייה במכולת נכללת תחת ההגדרה של עסקים. אחרי הכול, כמו ברכישות משמעותיות יותר, גם כאן יש צד שמוכר וצד שקונה. מובן שהמציאות הרבה יותר מסובכת. עשיית עסקים אינה סתם עניין של קח ותן, היא מורכבת מהרבה מאוד פרמטרים, כמו כדאיות כלכלית, חישוב סיכונים, שיווק עצמי, חיבור לצד השני ברמה העסקית והאישית ועוד.

תואר ראשון במנהל עסקים מתחלק למספר קטגוריות, שלא רק נותנות כיוון להתנהלות ב"עולם האמיתי", אלא מקנות מקצוע של ממש. בפקולטה למנהל עסקים של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן תמצאו מספר התמחויות: תואר ראשון עם התמחות בשיווק, תואר ראשון עם התמחות במימון, תואר ראשון עם התמחות בחשבונאות ותואר ראשון עם התמחות ביזמות וחדשנות. כמו כן, מציע המרכז לימודי תואר ראשון כפול במשפטים ומנהל עסקים ובמשפטים וחשבונאות וגם מסלול תואר שני בניהול.

ייתכן שכעת לימודי מנהל עסקים נראים לכם ברורים יותר. לא מדובר בתחום ערטילאי, אלא ברכישת מקצוע של ממש, שמכשיר אתכם לעבודה בענפים שונים במשק, כמו מנהלי שיווק ותקשורת שיווקית (מקצוע שהביקוש אליו עלה לאור ההתפתחות הדיגיטלית), מנהלי מוצר ומותגים בארגונים, הקניית כלים לניהול פיננסי של חברות וניהול השקעות, הכשרה לתפקיד רואי חשבון בתחומים שונים, התמחות ביזמות ובחדשנות ועוד.

חושבים בגדול? מנהל עסקים היא הבחירה הנכונה

לצד הידע העשיר ומגוון תחומי ההתמחות, יתרון גדול בלימודי מנהל עסקים טמון בעניין הרב שהם מייצרים. למעשה, בין כל מסלולי הלימודים אין עוד תחום שמתקרב למנהל עסקים בתמהיל שהוא מציע: הבנת תהליכי ניהול ומבנים ארגוניים, התנהגות ארגונית, קבלת החלטות, ניהול משברים, יחסי אנוש, אתיקה, שיווק, חשבונאות, מימון ועוד. אפשרויות השילוב הרבות הן שהופכות את לימודי מנהל עסקים למאתגרים במיוחד. הראייה המרחבית שמקנים הלימודים מאפשרת להסתכל על כל הזוויות הקשורות לעסקים מזווית ראייה גלובלית ולהעריך את ההשפעה של מגמות עולמיות ומקומיות על הארגון שבו אתם עובדים.

לימודי מנהל עסקים הם הבחירה הנכונה עבור מי שרוצה לחשוב בגדול. לא בכדי מספר לא מבוטל של מנהלים מובילים למדו לתואר ראשון או שני במנהל עסקים, בהם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מנכ"ל מיקרוסופט העולמית סאטיה נאדלה, מנכ"לית HP מג וויטמן, מנכ"ל וולמארט דאג מקמילון, מנכ"ל תאגיד האנרגיה העצום Chevron ג'ון ווטסון ובכירים רבים אחרים במשק הישראלי והעולמי.

זה אולי נכון לכל תחום, אבל במיוחד בלימודי מנהל עסקים חשוב לצבור ניסיון וללמוד תוך כדי תנועה. אחד הדגשים בפקולטה למנהל עסקים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מושם על הענקת רקע ומסגרת לסטודנטים, ותכנית הלימודים מאפשרת להם לשלב עבודה תוך כדי הלימודים. המרצים נבחרו בקפידה רבה, על בסיס מצוינות הוראתית ואקדמית, כאשר עם סגל הפקולטה נמנים מרצים שמביאים עמם ניסיון מעולם העסקים, בו הם משמשים במגוון תפקידי ניהול וייעוץ בכירים.