מדעי המחשב – התחום שמכתיב את העתיד

אם מישהו עדיין תוהה מדוע כדאי להשתלב בתחום מדעי המחשב – התשובה לכך נמצאת בכל מקום ובכל רגע בעולם בו אנו חיים. המחשבים מהווים כיום חלק בלתי נפרד מחיינו ומשגרת יומנו, בין אם אנו מודעים לכך, ובין אם אנו לוקחים זאת כמובן מאליו. לרוב אנחנו לא נעצרים אפילו לחשוב על כך, אבל כל מה שסובב אותנו החל משעון הנוכחות בעבודה, דרך האיי-פד הצמוד אלינו ועד למכשיר הסמארטפון שבכיסנו ועוד אלפי דוגמאות – הכול מתקשר באופן כלשהו למערכות מחשוב מתקדמות. מכאן קל מאוד להבין שכל מי שמעוניין לקחת חלק בעולם המתפתח והגדל הזה ואף להצליח ולהוביל בו, צריך להבין את תחום המחשוב לעומקו, ללמוד אותו על בוריו ולהתמחות בו. סטודנטים למדעי המחשב הם ללא ספק אנשי המקצוע של המחר. זה המקום לבדוק  – מה הם לומדים בעצם.

מדעי המחשב: העתיד שלכם מתחיל עכשיו

לימודי מדעי המחשב – מהם ואיזה יתרון הם מקנים?

לימודי מדעי המחשב מקנים לסטודנטים ידע נרחב ומעמיק בתחומים שונים של עולמות המחשוב – שפות תכנות, פיתוח, כתיבת תוכנות, אלגוריתמים, מתמטיקה ועוד. צבירת הידע הרב וההתמחות בתחום מדעי המחשב מאפשרות לצעירים רבים להשתלב ואף להוביל במקצועות התכנות וההייטק היוקרתיים בישראל ובעולם. על פי נתונים שהתפרסמו לאחרונה על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בתחום לימודי ההייטק ומדעי המחשב בישראל חל גידול של למעלה מ-50 אחוזים במספר הסטודנטים, וניכר שהסטודנטים קלטו את רוח התקופה: עידן מדעי המחשב והייטק.

בתוך עולם מדעי המחשב, התחום החם, הנחשב והמתפתח ביותר בעולם כיום הוא תחום מדע הנתונים –  Big data. כמויות עצומות של מידע ונתונים שקיימים ונוצרים מדי רגע מהווים אתגר אדיר לארגונים וחברות בכל התחומים והתעשיות במשק. לפיכך, למדעני הנתונים המחזיקים ביכולות של עיבוד וניתוח כמויות מידע גדולות יש יתרון תחרותי משמעותי.

עפ"י הפורום הכלכלי העולמי, הגידול הרב ביותר במשרות בעולם בכלל ובמדעי המחשב בפרט יהיה בתחום ה-Big data. בישראל קיים ביקוש עצום למשרות בתחום, ובהתאם לכך השכר המוצע הוא מפנק ביותר. ראיית המצב כיום וניתוח התחזיות למחר הובילו את המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן לפתח תכנית יחידה מסוגה בארץ ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב עם התמחות במדע הנתונים. זאת במטרה להעניק לבוגרים יתרון מובהק להשתלבות בשוק העבודה הנחשק ביותר.

איפה הכי כדאי ללמוד תואר במדעי המחשב?

חשוב מאוד לבחור במקצוע הלימוד המתאים, וחשוב לא פחות לבחור במוסד הלימודי בו לומדים אותו. מילת המפתח בתחום מדעי המחשב היא חדשנות, לכן בחירה חכמה תהיה במוסד אקדמי שתוכנית הלימודים שלו בתחום הינה חדשנית ופורצת גבולות. יש לבחון את המוסד הזה על כל היבטיו – מי נכלל בסגל המרצים? מהו אופן הלימוד? האם הלימודים כוללים סדנאות מקצועיות? האם הם משלבים תוכניות יישום והעסקה? האם המוסד האקדמי מקיים שיתופי פעולה עם חברות מהתעשייה ובכללם התמחות מעשית? אם כן, עם אילו חברות?

בסופו של יום חשוב לרכוש במהלך הלימודים ניסיון מעשי, שיפתח עם סיום התואר דלתות להצעות עבודה מעניינות בתחום ה-Big Data, הכוללים תנאים מעולים ושכר מתגמל שעתיד להכפיל ולשלש את עצמו עם הזמן.

מדעי המחשב: העתיד שלכם מתחיל עכשיו

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן – בזכות היתרונות

בפקולטה למדעי המחשב במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן פועלות שתי תוכניות  לתואר ראשון – מדעי המחשב ומערכות מידע. בשתיהן בולטת המוטיבציה הראשית של המרכז: להביא להצלחתם של כל סטודנט וסטודנטית על ידי הקניית הכלים הנדרשים להצלחה, תוך פיתוח מתמיד של התכניות וקידומם הן בעת הלימודים והן עם כניסתם לשוק התחרותי של חברות ההיי-טק המובילות במשק.

מטרה זו מושגת בתוכנית לימודי מדעי המחשב במרכז על ידי השילוב בין העולם התיאורטי לבין יכולות היישום. המרכז האקדמי השקיע במשאבים רבים על מנת לייצר רמת לימודים גבוהה לצד התמחות ייחודית בתחום ה-Big data.

אלו הם רק כמה מהיתרונות הגדולים של תוכניות הלימוד האלו: ההתמחות ב-Big data מדע הנתונים – התחום החדשני והנדרש ביותר בשוק, ש-90% מהמשרות מתמקדות בו, סגל המרצים האיכותי, כולם מגיעים מתפקידים בכירים בחברות הייטק מובילות בתעשייה, ביניהן נציגת SAS בישראל – חברת מיה מחשבים, ומאופיינים בפתיחות רבה לחידושים שמציגה תכנית הלימוד. הקפדה על עבודה ותרגול בקבוצות קטנות בכיתות ממוחשבות מה שמאפשר לקיים הוראה איכותית, המתבססת על היכרות אישית ותקשורת בלתי אמצעית עם הסטודנטים. מעבר לכך, התוכנית הממוקדת בתכני ליבה ובכך מאפשרת לימוד פרקטי ומכוון מטרה  מקצועית. ואולי היתרון החשוב ביותר, התוכניות מכוונות לשילוב ולכניסה לשוק העבודה, הליווי בהתנעת הקריירה האישית של כל אחת ואחד, בשילובם התעסוקתי בחברות היי טק מובילות במשק, כבר במהלך הלימודים.

הייחוד – התמחות עם חברה מובילה בתחום ה- Big data

בראש הפקולטה עומד ד"ר אבי יוסיפוף, שמחקרו העוסק באלגוריתם לשיפור יעילות של תאים סולריים נבחר למחקר שהולך לשנות את העולם לשנת 2018, על ידי כתב העת המדעי היוקרתי Nature”". במקביל להיותו דיקאן התוכנית, ד"ר יוסיפוף משמש כיועץ לחברות סטארט-אפ מובילות בתעשייה.

ד"ר יוסיפוף מדגיש את היתרון הייחודי של תכנית הלימודים הספציפית למרכז האקדמי. לדבריו, "זוהי התוכנית היחידה בישראל, שמחברת בין הלימוד והתרגול באקדמיה לבין פרקטיקה ממוקדת ב- Big data." שיתוף הפעולה בין האקדמיה לתעשייה מעניק לסטודנטים למדעי המחשב במרכז האקדמי את הדובדבן שבקצפת: התמחות עם חברת  MIA ANALYTICS(מיה מחשבים) – נציגת ספקית התוכנה האמריקאית SAS  בישראל, המספקת פתרונות אנליטיים ליותר מ-200 ארגונים מובילים בישראל ו-83,000 ארגונים ומוסדות בעולם. התמחות הנעשית בשיתוף עם חברה בסדר גודל כזה מאפשרת לרכוש את הניסיון המקצועי שמקל מאוד על השתלבות בעולם ההייטק מיד לאחר סיום הלימודים האקדמיים.