וודי אלן אמר פעם: "אם אתה רוצה שאלוהים יצחק, ספר לו על התכניות שלך". משעשע ככל שיהיה, המשפט הזה נכון לתחומים רבים בחיים ובמיוחד לקריירה שלנו.

התכניות המקצועיות שלנו נבנות בשלב מאוד מוקדם בחיים. ללימודי התואר הראשון תמיד כדאי לבחור מקצוע שמתאים לנו, אבל בהתחשב בגילנו הצעיר, הימור על מקצוע עתידי נושא עמו אחריות עצומה והשפעה ישירה על ההמשך. אפילו אם עמדנו בתנאי הקבלה, כלל לא בטוח שנצליח בעתיד ומציאת עבודה בתחום ההתמחות שלנו בהחלט לא נתונה רק לשליטה שלנו.

מובן שאין ערובה להצלחה, אבל השתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים אינה נובעת ממזל בלבד. כדי לטפח את הסיכויים שלנו צריך לבחור לא רק את המקצוע שנראה נכון, אלא גם את המוסד שייתן את הכלים הרבים ביותר להצלחה.

על מה כדאי לכם לשים דגש לפני שיוצאים לדרך? הנה כמה דברים שיכולים להעניק יתרון משמעותי עם סיום התואר.

צעד אחד לפני כולם: כך תצרו לעצמכם יתרון בשוק העבודה

בחירת המסלול הנכון

חשוב להיות שלמים עם המקצוע שאתם רוצים ללמוד ולזכור: לא משנה מה אחרים עושים, חשוב מה שנכון לכם ומעניין אתכם באמת. אמנם אין ערובה לכך שמה שמתאים לכם היום יהיה טוב עבורכם גם בעתיד, אבל אם הספקות מכרסמים כבר עכשיו, קיימים סיכויים גדולים לכך שהבחירה שלכם תפגע בכם. במקרה כזה, אפילו אם תסיימו את התואר המוטיבציה שלכם עשויה לרדת במהלך השנים ויחד איתה גם האפשרויות שלכם בשוק העבודה. אחרי הכול, קריירה יכולה להתפתח באמת רק אם יש לכם עניין בה.

בחירת המרכז האקדמי התפור עליכם

שיטות הלימוד, האווירה, התנאים, עושר לימודי והקניית הידע, יחד עם שיקולים אינדיבידואליים כמו גודל המכללה, מיקומה, אופייה וכמובן עלות שכר הלימוד – כל אלה הם גורמים מכריעים לבחירת המוסד הלימודי. חשוב לבחור מוסד לימודים מומלץ, עם מוניטין, שבוגריו מוצאים עבודה בשוק בקלות, אבל חשובים גם שיקולים נוספים, שהם לפעמים קריטיים להצלחה בסיום הלימודים וקבלת התואר – תבחרו מוסד לימודים שנוח לכם להגיע אליו. שיש אליו דרכי תחבורה קלות, שלא צריך להשקיע שעות בחיפוש חניה, לפחד מקנסות חניה או לנסוע שעתיים בכל כיוון בתחבורה ציבורית. לפני ההרשמה כדאי לבדוק האם המסלולים שהמוסד האקדמי מציע טובים עבורכם, הולמים את כישוריכם ויכולים לעזור לכם. אבל בדקו גם שתנאי הלימודים הפיסיים נוחים לכם ועונים על הצרכים שלכם.

חדשנות וגלובליות

העולם משתנה כל הזמן לנגד עינינו, ולכן חשוב לבחור במכללה בעלת שיטות לימוד עדכניות, עם מרצים איכותיים וראייה גלובלית נרחבת. ישראל אמנם מדינה מתקדמת טכנולוגית, אבל היא עדיין רוקה מנטאלית מהתרבות האירופאית והאמריקאית, וזה לא משהו שאפשר ללמוד רק בתאוריה. תבחרו מוסד לימודים שיודע לחבר אתכם לכלים ולטרנדים העכשוויים ביותר, וגם לתוכניות הלימוד המעודכנות ביותר הנהוגות במוסדות הנחשבים בחו"ל.

כדוגמה ניתן לקחת את המרכז האקדמי למשפט ולעסקים. לאורך למעלה מ-20 שנות פעילות המרכז, הממוקם ברמת גן, הוכשרו בו אלפי סטודנטים ברוח של חדשנות בינלאומית. המרכז משתף פעולה עם אוניברסיטאות רבות בעולם ועם חוקרים מובילים, שולח את הסטודנטים ללמוד קורסים ולהשתתף בתכניות מיוחדות במוסדות צמרת כמו אוקספורד, פריז, הרווארד, וינה ושנחאי, מציע עושר של אפשרויות ומקיים כנסים וסדנאות חוקרים בינלאומיות.

פרקטיות

החלום שלכם הוא להגיע לפסגה. בא לכם לשאת בתואר ד"ר/עו"ד בכיר ועוד, להרצות בפני קהל חשוב או להופיע בטלוויזיה בתור מומחים בתחומכם. הכול טוב ויפה, השאלה היא אם יהיה לכם מה לעשות עם המקצוע שלמדתם.

התשובה לכך אינה מובנת מאליה. החידושים הטכנולוגיים מייצרים דינמיות, ומקצועות שרלוונטיים היום עלולים להתברר כמיותרים מחר. בשל כך, חשוב לנסות ולהעריך אילו מקצועות יישארו "חסינים" בפני הטכנולוגיה. במרכז האקדמי למשפט ולעסקים תוכלו ללמוד משפטים, מנהל עסקים וחשבונאות, יחד עם לימודי בנקאות, שוק ההון וניהול מערכות מידע. המקצועות הללו מכוונים אותך גבוה במבנה הארגוני ולכן צפויים להישאר רלוונטיים עוד שנים רבות ויש להם ביקוש רב בארץ ובעולם.

פתיחת שערים

זהו השלב האחרון לפני שיוצאים לקריירה חדשה. מוסדות אקדמיים רבים מתהדרים בכך שבוגריהם משתלבים במהרה בשוק העבודה, אולם לא תמיד יש לכך סימוכין. במיוחד בעידן הנוכחי, בו ניתן לשלוף מידע אובייקטיבי ומהימן ברחבי הרשת, תוכלו לבדוק האם יש תוצאות בניסיונות השילוב של הבוגרים במשרדים שונים. במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן הכוון תעסוקתי לסטודנטים במשך 5 ימים בשבוע, כשבמקביל מקודמים שיתופי פעולה עם מעסיקים בסקטור הפרטי והציבורי ללא תשלום.

חיפוש העבודה לא מתחיל ביום האחרון ללימודים, אלא עוד לפני שלב ההרשמה, כאשר לבחירת המקצוע ומוסד הלימודים יש השלכות רבות שייתכן שאינכם מודעים להן. בסופו של דבר, המטרה שלכם ושל המרכז האקדמי למשפט ולעסקים היא להעניק לעצמכם את הסיכויים הגדולים ביותר להצלחה.