"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? את אותם הדברים אבל לאט", שרו אריק איינשטיין ושלום חנוך, והזכירו לנו כמה ששגרה היא דבר מעיק. אם  לחזור על אותן פעולות קצרות וממוקדות זו משימה שיכולה לעתים להסתבך מעט, חשבו כמה קשה לחזור ללמוד ולעשות דבר משמעותי כמו תואר שני.

רוב הסטודנטים רק רוצים להתחיל בקריירה בתחום בו התמחו, ובמקרים רבים התואר הראשון אכן מסייע להם לעשות זאת. האם יש בכלל טעם לחזור לאולמות ההרצאות ולעשות תואר נוסף?

קרש קפיצה לעמדות בכירות

חשוב לציין שכל מקרה לגופו, אבל לתואר שני יכולות להיות משמעויות כלכליות גדולות מאוד, בין אם אתם מנסים להתקבל למקום עבודה חדש או חושבים על התקדמות בתוך הארגון. אם אתם מעוניינים לעבוד במגזר הציבורי, תואר שני הוא תנאי חובה לקבלת משרה בדרג ובשכר גבוה יותר ובתנאים משופרים.

ומה לגבי המגזר הפרטי? כאן זה פחות חד-משמעי, ועדיין – בתחומים רבים, במיוחד במקצועות ניהוליים, תואר שני עשוי לשמש עבורכם כקרש קפיצה. ארגונים רבים מצפים ממנהלים מצוינים לעשות את קפיצת הדרך הזו ומקדמים לעמדות ניהול את אלה שעשו את התואר השני.

תואר אחד זה יפה. תואר שני זה יותר

תואר שני בניהול מקנה מנעד רחב של כלים, המאפשרים התמודדות עם אתגרים ומספקים דרכי חשיבה להתמודדות עם משברים. התואר השני בניהול מיועד לטווח רחב של מנהלים, החל מדרג הביניים ועד למנהלים בכירים ומנוסים. התואר יקנה למנהלים מנעד רחב של כלים המאפשרים להתמודד עם אתגרי הניהול הגלובליים, הטכנולוגיים והמשתנים, ביעילות ובאפקטיביות. התכנית מדגישה תהליכי קבלת החלטות ופתרון בעיות לצד מיומנויות ניהול ומנהיגות אפקטיבית, באמצעות גישת ה  Case Method , גישה שפלטפורמת הלמידה שלה היא עולם העסקים האמיתי והעדכני ביותר שמאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע, יכולות ניהול והבנה מעמיקה של הזירה העסקית

מחזקים את הקשרים

נטוורקינג הוא אחד הכלים לשיפור דרכי החשיבה ולהרחבת אפשרויות הניהול. במיוחד בעולם של היום, המתבסס על רשתות חברתיות וקשרים עסקיים חובקי עולם, טוויית קשרים חשובה מאין כמוה. בסקר שערך המגזין "פורבס" ביוני 2018 בין 1,377 סטודנטים לתואר שני, עלה כי הרצון בחיזוק קשרים עסקיים הוא הגורם השלישי בהשפעה על ההחלטה להמשיך ללמוד.

מלבד נטוורקינג, לימודי תואר שני מספקים כלי העשרה נוספים. במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן נרשמים רבים למסלול תואר שני במשפטים לבעלי מקצוע שאינם משפטנים. התוכנית מאפשרת לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או במדעי הרוח להעמיק את הידע שברשותם באשר לתפקידו של המשפט בחיי החברה והכלכלה בישראל ובעולם, והשפעתו על תהליכים חברתיים, פוליטיים, כלכליים, ציבוריים ועסקיים ובעיקר לרכוש כלים ניהוליים חשובים ביותר למי שעוסקים שתפקידים בכירים הדורשים ידע משפטי מסחרי מתקדם. עורכי דין יכולים בעזרת המרכז האקדמי לשדרג את מעמדם כעו"ד בכירים וללמוד תואר שני למשפטנים.

שיפור בביטחון העצמי – הצלחה בעולם העסקי

בין כל היתרונות בלימודי תואר שני נמנה גם גורם חשוב ביותר – הדימוי העצמי. לא, לא מדובר בנפנוף בתואר כדי להרשים, אלא בפרודוקטיביות של ממש.

מחקר שנערך ב-2017 ב-Australian Institute of Business, אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה הבכירים באוסטרליה, בחן את הסיבות להתקדמותם המקצועית של בוגרי תואר שני. מהמחקר עולה כי למעלה מ-67% מהסטודנטים שסיימו תואר שני שיפרו את יכולות הניהול והפיתוח שלהם, וכ-65% חשו שיפור בדימוי העצמי. לתחושת ביטחון יש משמעות עצומה בכל הקשור לקבלת החלטות ולהתנהלות מול עובדים, לקוחות וקולגות למקצוע, ורבים מהסטודנטים המסיימים את לימודי התואר השני חשים כי הם אכן אנשי מקצוע טובים יותר.

בניגוד לכפי שניתן אולי לחשוב, הפרמטר הזה מדיד. ב-2014 פרסם פול משנקו, מומחה לשינויים ארגוניים, את הספר "The Respect effect", החוקר התנהגויות של עובדים על בסיס מדעי. משנקו הצליח לאשר את ההשערה לפיה אנשים עם דימוי עצמי גבוה מקבלים כבוד ויחס טובים יותר ולפיכך גם מצליחים יותר במקום עבודתם. במילים אחרות, התחושות שלכם מקרינות אל עובדים אחרים ולשותפים העסקיים, ותואר שני בהחלט יכול לשפר אותן.

להוסיף ניסיון לניסיון

אם רעיון החזרה לספסל הלימודים מדכדך אותך מעט, חשוב לזכור כי נקודת הפתיחה בלימודי תואר שני בכל זאת שונה וקלה יותר מהתואר ראשון. מרבית הסטודנטים מגיעים כבר עם ניסיון רב בשוק, ובנוסף המסגרת הלימודית מאפשרת להמשיך לעבוד במשרה מלאה ומבלי לפגוע בחיי המשפחה.

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים תוכלו לרכוש תואר שני בניהול, בבנקאות ושוק ההון וגם תואר שני במשפטים לעורכי דין ולכאלה שאינם משפטנים.