תואר שני – זה כבר סטנדרט מקובל בשוק העבודה

תואר שני בכל תחום באשר הוא מקנה לבעליו יתרון, שכן הוא מעיד על התמקצעות באותו תחום ועל הצטיידות בארגז הכלים הנרחב והעדכני ביותר. לימודי תואר שני הפכו זה מכבר מאפשרות הנושאת בצידה יתרונות מסוימים, לסטנדרט מקובל בשוק העבודה – הן בקרב המעוניינים להשתלב בתפקידים ובמקומות עבודה נחשקים, והן עבור אלה השואפים למנף קדימה את הקריירה בה החלו.

ישנם מקצועות, שבהם תואר שני מקנה יתרון בשוק העבודה מבחינת קידום בתפקיד והגדלת שכר, וישנם כאלה בהם הוא אף עשוי להוות תנאי הכרחי בדרך לקבלת משרה מבוקשת. מכאן ניתן להבין מדוע בשנים האחרונות יותר ויותר בוגרי תואר ראשון נרשמים ללימודי תואר שני. זאת על אף הזמן הרב והאנרגיות שעליהם להשקיע בתקופת לימודים נוספת הכרוכה לא פעם במחקר עצמאי. מגמה זו נובעת מהצורך של הסטודנטים להעמיק ולהתמחות במישור בו בחרו לפתח קריירה, ולהציב לעצמם מקפצה שתזניק אותם למקומות הגבוהים ביותר בשוק התעסוקה התחרותי הרלוונטי.

במקביל לעלייה בפונים למסלול הלימודים לתואר שני, גם מצד השוק יש דרישה הולכת וגדלה לבוגרי תואר שני בעלי ידע והתמחות ספציפיים. על רקע ההתפתחות המהירה של תחומים ותתי- התמחויות כגון בנקאות ושוק ההון, יש רצון הן מצד הסטודנטים והן מצד התעשייה – לתארים ממוקדמים – אשר יספקו ידע וכלים פרקטיים עדכנים ביותר לתחום הרלוונטי.

הדרישה הגוברת למומחיות בשוק ההון ובעולם הבנקאות

שוק ההון ועולם הבנקאות חווים שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות, הן בהיבט הרגולטורי והן כתוצאה מהפיתוחים הטכנולוגיים המשפרים את תהליכי העבודה ומחברים את המשק הישראלי לשוק הגלובלי. המהפכות החשובות שהתחוללו בתחום העצימו את מיתוגו של שוק ההון כיעד קריירה אטרקטיבי ביותר, הטומן בחובו עיסוק מרתק ואקטואלי, עם תגמול גבוה ואופק קידומי מבטיח. מומחים בניהול הון והשקעות עשויים להשתלב בתפקידי מפתח ולהתקדם לדרגים גבוהים בבנקים, חברות מסחריות וחברות השקעות כמו גם בענפי ההיי טק ובחברות סטרט-אפ. תפקידים אלו דורשים סט מיומנויות ומומחיות אלא שהמומחיות הזאת אינה מגיעה יש מאין. היא מחייבת הכשרה והבנה מקיפה ומעמיקה בעולם ההשקעות, במיזוגים וברכישות, ברגולציה החדשה המשפיעה על אופי המסחר, כמו גם ביישומים טכנולוגיים אשר מנגישים מידע רלוונטי לקבלת החלטות, ומגדירים מחדש את אופן ביצוע העסקאות.

צילום: Pixabay

תואר שני בלימודי שוק ההון ובנקאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים – בסיס לקריירה מוצלחת בתחום

ההתפתחות המואצת בענף הבנקאות ושוק ההון העלתה צורך מהותי בתכנית לימודים לתואר שני ומתקדם, שתכין את הסטודנטים לעמידה הולמת בסטנדרטים המקובלים כיום בשווקי ההון בישראל ובעולם, ותצייד אותם בכלים ממוקדים להצלחה בתחום. כזו היא התכנית ללימודי תואר שני בשוק ההון ובנקאות של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. זוהי תכנית פרקטית וממוקדת שפותחה בשנים האחרונות במטרה לתת מענה מיטבי למעוניינים בפיתוח קריירה בתחום המאתגר כל כך. מסלול זה מספק קרש קפיצה מעולה להתברגות במשרות הנחשקות בשוק ההון. הלימודים הממוקדים מספקים לבוגרים מידע וערך מוסף המייצרים עבורם בידול משמעותי הן בתהליך קבלתם לעבודה והן בקידומם בסולם הדרגות. התעודה שמקבלים הבוגרים עם סיום לימודי התואר אינה מעניקה רק טפיחה לאגו שלהם אלא בעיקר מציבה להם בסיס איתן לפיתוח קריירה משמעותית בשוק ההון של המאה ה-21 תוך עמידה במגוון אתגריו.

הערך המוסף של התכנית החדשנית

תכנית התואר השני ללימודי שוק ההון ובנקאות במרכז האקדמי מיטיבה לשלב בין הידע התיאורטי לבין הכלים המעשיים הנדרשים בתחום. מייסד התכנית הוא ד"ר רון מלכא, מרצה בכיר לכלכלה, בנקאות ושוק ההון, שכיהן בעבר כמ"מ יו"ר דירקטוריון הבורסה. הקורסים מועברים על ידי מרצים עתירי ניסיון בשוק ההון והבנקאות בישראל, מרצים אורחים מגופים פיננסיים מובילים כמו בנק ישראל, הבורסה לניירות ערך, בנקים ועוד, וכן מרצים מחו"ל המעורים בהתפתחויות האחרונות בשוק הגלובלי. כל זאת במטרה להכשיר את הבוגרים באופן המתקדם והעדכני ביותר להשתלבות מוצלחת בתפקידי מפתח בשוק ההון והבנקאות.

הרכב הלימודים – קורסים מקצועיים ופרקטיקות חדשניות

תכנית הלימודים כוללת קורסים מקצועיים שונים, העוסקים בקשת של נושאים אקדמיים עדכניים ורלוונטיים כגון: איתור השקעות פוטנציאליות, אסטרטגיות השקעה, דרכים שונות לניהול השקעות, תהליכים עכשוויים בזירות המסחר בארץ ובעולם, תחזיות למגמות והתפתחויות עתידיות בשוק ההון, הפן הרגולטורי והפן המשפטי החיוניים לניהול השקעות מושכל ונכון, ועוד

צילום: Pixabay

לצד אלה, הסטודנטים מתרגלים יישומים מעשיים ופרקטיקות חדשניות בתחומי ניהול השקעות וניהול סיכונים. כבר במהלך לימודיהם הם מתנסים בפועל בביצוע הערכות שווי, בניתוח דוחות כספיים, ואף בהרכבתם וניהולם של תיקי השקעות וירטואליים אשר מחוברים לנתוני האמת של הבורסות. לצורך כך הם עושים שימוש בתוכנות ניהול השקעות מתקדמות ביותר, עובדים עם כלים מעולם ניהול הסיכונים הפיננסיים, משתתפים בסימולציות שמדמות ועדות השקעות, לומדים כיצד לבצע מחקר ואנליזה ועוד. התוצאה היא – בוגרי התואר יוצאים משערי האקדמיה כשהם כבר בעלי ניסיון מעשי, אשר סולל את דרכם בקלות רבה יותר לעבר יעדי הקריירה שהציבו לעצמם.

התוכנית נמשכת 15 חודשים בלבד, בשני ימי לימוד בשבוע – באמצע השבוע וביום שישי, כך שהתוכנית מתאימה לאנשים אשר כבר עובדים במשרה מלאה ומעוניינים לשפר את מעמדם והבנתם המקצועית.

לסיכום, בשוק ההון הדינמי ובמציאות התחרותית בת ימינו, לבעלי תואר שני בלימודי שוק ההון ובנקאות יש סיכויים גדולים יותר להתקבל לתפקידים מבוקשים, מספקים ורווחיים, ואף לנסוק במהירות לעבר שיאים חדשים בקריירה. מסלול הלימודים לתואר זה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוא מסלול ההמראה שנסלל במיוחד למטרה זו.

עשינו לכם חשק להתחיל ללמוד? להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן