תפריט נוסף

 

יום רואה החשבון מהווה הזדמנות להפניית זרקור למקצוע רואה החשבון בישראל.
פעם המשוואה הייתה פשוטה וברורה: לימודי חשבונאות היום = רואה חשבון מחר. בשנים האחרונות חלה תזוזה משמעותית במשוואה, בנתוניה ובתוצאותיה. כיום, לימודי חשבונאות הם פתח לתעסוקה שפורצת את גבולות המקצועות הקלאסיים של רואה חשבון או מבקר.
ניתן לראות יותר ויותר רואי חשבון תופסים עמדות בכירות ותפקידים נחשקים במערכת הפיננסית, כגון: מנהלים בכירים בבנקים, אנליסטים בבתי השקעות ובחברות ביטוח, סמנכ"לי כספים, יועצים כספיים לחברות, מנהלי ביקורת מערכות מידע ועוד.
ביום חגיגי זה, אנו נהנים להסתכל אחורה בסיפוק ולראות את בוגרינו משתלבים בעמדות בכירות כמנהלי כספים בחברות, כיועצים בחברות פיננסיות וכמבקרים במשרדי רואי חשבון מהמובילים בתחום, ועוד.
בהזדמנות זו, אנו שמחים להעניק לכם, סטודנטים יקרים שלנו, כמה טיפים שיסייעו לכם לעבור את תקופת הלימודים המאתגרת בהצלחה ולהתכונן היטב למעבר לעולם התעסוקה:

1. ההשקעה בלימודים מפתח להצלחה- השקעה רבה בלימודים במהלך התואר היא שתסייע לכם לצלוח את המבחנים והתואר בהצלחה, ולכן הקפידו להיות נוכחים פיזית בכיתה בכל השיעורים, כמו כן, חשוב לחזור היטב על השיעורים הנלמדים בכיתה במהלך כל הסמסטר ולא רק לקראת הבחינה.

2. העשרה והרחבת אופקים- העשרת ידע כלכלי והרחבת אופקים יסייעו לכם להכיר את העולם הכלכלי בו אתם חיים. לפיכך, קריאת ספרות ועיתונות כלכלית יכולה לסייע לכם להבנת התהליכים החשבונאיים במשק ולהכשיר אתכם להיות לא רק רואי חשבון הבקיאים בחומר הלימודים, אלא לכאלו שיודעים לחבר בין התיאוריה לעולם המעשה ולהיות פורצי דרך בעולם העסקים של מחר.

3. בחירת מחלקה/תחום להתמחות- הבחירה באיזה תחום להתמחות לאחר שתסיימו את הלימודים הינה קריטית לעתיד הקריירה שלכם. לכן לפני שאתם בוחרים התמחות/תחום מסוים, מומלץ לבדוק עם חבר שעובד בתחום מהו אופי העבודה הנדרש ואף לבקר אצל חברים/קרובים שעוסקים בתחום כדי לראות מקרוב האם תחום זה הוא הבחירה המיטבית עבורכם שיביא לידי מיצוי את הכישרונות והייחודיות שלכם.

בהצלחה!

רו"ח יהודה בר, רכז החוג לחשבונאות המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

 

[ninja_forms id=3]

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!