בחורה עושה סימן מרובע עם הידיים
תפריט נוסף

חזון הפקולטה למקצועות הבריאות – ניהול מערכות בריאות לתואר BA

התוכנית לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות נועדה להכשיר מנהלים איכותיים למערכת הבריאות בישראל שהם בעלי הבנה, ידע וכלים להתמודדות עם האתגרים שמציבה בפניהם אחת המערכות החשובות והמורכבות במדינת ישראל .

מערכת הבריאות בישראל היא אחת מהמערכות הציבוריות הגדולות והחשובות במדינה. כל אזרח או אזרחית במדינה יפגשו במהלך חייהם עם המערכת , החל מהלידה, דרך מהלך החיים ועד לזקנה . לפי כל מדד מקובל , מערכת הבריאות בישראל היא מהמתקדמות בעולם והדבר בא לידי ביטוי בהיותנו בראש הרשימה העולמית של מדדי הבריאות כגון תוחלת החיים, בריאות התינוקות , רפואה מונעת ועוד.

ההישגים הללו מבוססים בראש וראשונה על כוח האדם של המערכת : רופאים, אחיות, ואחים, עובדי מנהל ומשק וכל האחרים אשר נושאים על כתפיהם את העבודה החשובה כל כך של בריאות האוכלוסייה. המציאות הזו קיבלה חיזוק ענקי בתקופת מגיפת הקורונה שאותה ישראל עברה ועוברת בצורה טובה מאוד בכל השוואה בינלאומית.

לכן, ההחלטה שלכם, סטודנטים וסטודנטיות יקרים לקשור את גורל החיים המקצועיים שלכם עם מערכת הבריאות ראויה לכל שבח והצלחה.

הזדמנויות רבות ומגוונות עומדות בפני בוגרי התוכנית שלנו. הידע וההבנה המעמיקה שלכם יאפשרו לכם להשתלב הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, החל במערך הבריאות הממשלתי, במערך קופות החולים ,ברפואה הקהילתית כמו גם בבתי החולים, במרפאות הציבוריות והפרטיות וגם בתפקידים מנהלתיים בתעשיית התרופות.

התוכנית מיועדת לאנשים שמעוניינים לעצב את פניה של מערכת הבריאות בישראל, הן לעובדי מערכת הבריאות אשר ברצונם לשפר את מעמדם ותפקידם במערכת, כגון אחיות ואחים, עובדי מעבדה ועובדי מנהל ומשק וגם למי שחסר כל ניסיון בתחום שמעוניין להתחיל את דרכו האקדמית בלימודים מרתקים ומועילים.

התוכנית מתאימה במיוחד לאלה מכם אשר מתעתדים להשתלב במקצוע הסיעוד. הבחירה בלימודי ממנהל מערכות בריאות היא נבונה מתוך ראיית הנולד משום שחושפת אתכם לתכנים אשר יהוו בסיס ללימודי הסיעוד ולמערכת הבריאות שבה אתם מתכוונים לעבוד. על בסיס ההבנה הזו נעשו מאמצים כדי להקל עליכם, המעוניינים ומעוניינות בסיעוד על ידי שיתופי פעולה עם בתי הספר לסיעוד בצורות שונות.

תוכנית הלימודים מורכבת משילוב של קורסים שנועדו להעניק לסטודנט ידע, השכלה וכלים במדע הניהול, ארגון והובלת מערכת ארגונית יחד עם ידע מעמיק ונרחב בנושאים מיוחדים והייחודיים למערכת הבריאות המורכבת רבת המימדים.

אפשרויות הלימודים מגוונות החל מלימודים במהלך 3 שנים, לימודי בוקר, לימודי ערב ולימודים מרוכזים ואינטנסיביים משך שנתיים.

התוכנית שלנו ייחודית ומיוחדת בכך שהיא כוללת בתוכה שתי התמחויות חשובות. האחת היא התמחות במחקר רפואי אשר מרחיבה את אפשרויות העסקה והשניה חשובה לא פחות והיא התמחות בנושא רפואת הזקנה על כל ההיבטים של מדעי הזקנה , הרפואיים והאירגוניים. לאור המחסור הגדול הצפוי של עובדים בשטח זה , גדול היתרון של ההתמחות הזו.

בסיכום, אני מקבל בברכה את כל מי שבחר לרכוש את התואר בנהול מערכת בריאות אצלנו תוך הבטחה שאנחנו מצידנו נעשה כל שנוכל, ומעבר לכך, כדי שאתם תצליחו לסיים את הלימודים לקראת עתיד מבטיח בהמשך.

 

 

פרופ' יורם בלשר – דיקן הפקולטה למקצועות הבריאות

 

 

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required