לא עוצרים בחיים
תפריט נוסף

ניסוי קליני מוגדר כניסוי רפואי בבני אדם. זהו השלב האחרון, המסכם והקובע את גורלם של תרופה, מוצר ביולוגי, מכשיר או טכנולוגיה רפואית חדשה, הוא נערך בתום כל הבדיקות והבחינות האחרות שבהם עמד המוצר. תחום זה הינו אחד המבוקשים ביותר במערכת הבריאות ונהנה מהקצאת משאבים אדירה. בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב במערך המחקר קליני במרכזים רפואיים מובילים, חברות התרופות העולמיות המבצעות מחקרים בחברות הביומד והמכשור הטכנולוגי. בוגרי התואר הראשון BA במנהל מערכות בריאות בהתמחות מינהל מחקר קליני ייהנו גם משתי תעודות מקצועיות מבוקשות:

CRA– ניטור ניסויים קליניים

מנטר ניסויים קליניים הוא הגורם האחראי על שמירת זכויות חולים המשתתפים בניסוי. על המנטר לוודא שהמחקר מתבצע על פי הפרוטוקול ושאין חריגות מתקנות FDA. הקמת חברות הזנק (סטארט-אפ) שעוסקות בביוטכנולוגיה חדשות לבקרים העלתה את הדרישה למקצוע בשל הניסויים הרבים שנערכים בחברות אלה. הקורס מיועד בדרך כלל  לבעלי תואר ראשון בתחום מדעי החיים, רוקחות, כימיה וכדומה, וכעת גם לבוגרי התוכנית אצלנו.

 

GCP- Good Clinical Practices

GCP הוא סטנדרט בינלאומי מחייב, אתי ומדעי, אשר ניסויים קליניים מתוכננים מבוצעים ומדווחים על פיו. כללי ה-GCP נועדו להגן על זכויות החולים, ביטחונם ורווחתם ולהבטיח איסוף נתונים מדויק, אמין וקביל. תעשיית התרופות נמצאת תחת בקרה קפדנית ביותר ומתנהלת בהתאם לשורה של חוקים מקומיים וגלובליים.

 

תעודות אלו יאפשרו לבוגר התוכנית להשתלב בניסויים קליניים במערכת הבריאות בארץ ובעולם, חברות תרופות, חברות ביוטכנולוגיה, ועוד.

 

*ההתמחות לא תצוין בתעודת התואר.

 בשנים ב' ו- ג' ילמדו הסטודנטים את קורסי ההתמחות הבאים:

 

התמחות מינהל מחקר קליני
מבוא ומושגי יסוד במחקר רפואי בבני אדם
איכות והטמעה במחקר הקליני
מחזור החיים של המחקר הקליני א'
GCP ואתיקה במחקר קליני
סטטיסטיקה וניהול נתונים קליניים
מחזור החיים של המחקר הקליני ב'
רגולציה בניסויים קליניים
טלרפואה
הערכה כלכלית של טכנולוגיות רפואיות
יסודות הפרמקולוגיה
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required