לא עוצרים בחיים
תפריט נוסף

תחום ניהול מערכות בריאות הוא תחום צומח ומתפתח אשר נועד להכשיר מנהלים ומנהלות בסקטורים שונים במערכת הבריאות לצורך הובלת ארגונים אלה בתהליכי שיפור, התייעלות ושינוי מתמיד, כל זאת בסביבה טכנולוגית המתפתחת כל העת, סביבה רגולטורית מורכבת ואתגרים רבים בתחום השירות והרפואה.

חלק מהפונים ללימודי ניהול מערכות בריאות, מעוניינים להמשיך לאחר קבלת התואר, ללימודי סיעוד. על מנת להכין סטודנטים אלה למסלול לימודים עתידי המעניין אותם ומאפשר להם לפתח את הקריירה המקצועית שלהם בתחום הסיעוד, נוצר מסלול התמחות ייחודי הנקרא "קידום בריאות בקהילה" וכולל קורסים רלוונטיים לתחום הסיעוד. מסלול זה יעניק לסטודנטים רקע ובסיס לקראת לימודים עתידיים בתחום זה.

 

 

רשימת הקורסים:

  1. תזונה, מחלת ההשמנה והפרעות משקל באדם: אתגרים במערכת הבריאות – 2 נ"ז

קורס העוסק בהקניית מושגי יסוד בתזונת האדם במצבי בריאות וחולי לאורך מעגל החיים ומהי השפעתם על הפנייה לשירותי בריאות ועל ארגון השירותים במערכת הבריאות.

  1. מושגי יסוד למנהל בתחום הגנטיקה, מחלות גנטיות ואמבריולוגיה – 3 נ"ז

הקורס מתמקד במושגים בסיסיים בגנטיקה, סוגי תורשה, שיטת אבחון גנטי, עקרונות ייעוץ גנטי, אתיקה וגנטיקה. מטרתו להבין את הקשר שבין הגנטיקה, בריאות הציבור והטכנולוגיות הרפואיות בשירותי הבריאות.

  1. הזדקנות בריאה – 3 נ"ז (מקוון משותף למסלול גרונטולוגיה)

הקורס יעסוק במרכיביה השונים של ההזדקנות כולל סקירת מצבי חולי בגיל השלישי, קוגניציה ואינטליגנציה בגיל השלישי, משאבים קהילתיים וחברתיים המסייעים בשיפור איכות החיים של הקשיש והיבטים פסיכולוגיים וקוגניטיביים בגיל הזיקנה.

  1. פסיכולוגיה התפתחותית – 2 נ"ז

הקורס עוסק במושגים בסיסיים בתחום של פסיכולוגיה, למידה, תפיסה, אישיות, שלבי התפתחות האדם מהיבטים פיזיולוגיים, חברתיים, רגשיים, קוגניטיביים ובעיות התפתחותיות שונות.

  1. נושאים מעולם התרופות ותעשיית הפרמצבטיקה – 3 נ"ז (מקוון משותף למסלול מחקר קליני)

הקורס נועד להקנות מושגי יסוד בפרמקולוגיה תוך דגש על ההיבטים הקליניים של שימוש בתרופות, ההיבטים הרגולטוריים והאתגרים בתחום.

  1. אתגרים בניהול מחלות מגיחות ומתחדשות – 3 נ"ז

הקורס מתמקד במחלות זיהומיות וויוראליות (מגיחות ומתחדשות) ובהיערכות מערכת הבריאות לטיפול במחלות אלה ומיגורן המהיר, כחלק מתפקידיו של משרד הבריאות המופקד על תחום זה וקופות החולים כמבצעות מדיניות.

  1. מורה נבוכים ברפואה א' – 2 נ"ז

הקורס נועד להקנות מושגי יסוד באנטומיה ופיזיולוגיה של גוף האדם תוך התייחסות לקידום בריאות ורפואה מונעת.

  1. מורה נבוכים ברפואה ב' – 3 נ"ז

הקורס נועד להקנות לסטודנטים כלים להתמצאות והבנה בסיסית במושגים הקשורים בגוף האדם (המערכת החיסונית, מערכת הדם, מערכת העיכול ועוד) ובמחלות השכיחות.

 

 

 

 

*ההתמחות לא תצוין בתעודת התואר.

[ninja_forms id=3]

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!