תפריט נוסף

הקליניקות מאפשרות לסטודנטים לעסוק במגוון רחב של תחומי משפט ולהתנסות בהיבטים שונים של עשיה משפטית.

הלימוד בקליניקה נעשה בכיתות קטנות במיוחד וזאת על מנת לאפשר ליווי אישי והנחיה הדוקה.

כל הקליניקות מנוהלות על ידי עורכי דין המובילים בתחומם בעלי ניסיון רב שנים.

הקליניקות המשפטיות משלבות קורס שנתי הנערך ביום א’ בין השעה 18:00-19:30 (נוכחות חובה) וכן עבודה מעשית בהיקף של 4 שעות שבועיות אשר חלקה נעשית במתחם הקליניקות וחלקה מחוץ לכתלי המרכז האקדמי.
השתתפות בקליניקה מזכה ב- 6 נ”ז, למעט הקליניקה הסביבתית Eco Hub אשר מזכה ב4 נ"ז.

תקנון הקליניקות

מנהלת: עו"ד קרן שמש-פרלמוטר
הקליניקות המשפטיות משלבות לימודים אקדמיים תאורטיים עם עשייה משפטית המקדמת זכויות אדם. הקליניקות יוצרות שינוי חברתי-משפטי ומנגישות את המשפט לאוכלוסיות מודרות ומוחלשות; הקליניקות בונות בקרב משפטנים לעתיד מחויבות לצדק חברתי וזכויות אדם; מעניקות מיומנויות מקצועיות מעשיות ומכשירות סטודנטים לעבודה בפרקטיקה המשפטית; מפתחות חשיבה ביקורתית ומורכבת בייצוג לקוח ו/או אינטרס ציבורי.

הקליניקה לזכויות מהגרים
עו"ד שרה לואיס

הקליניקה מעניקה סיוע משפטי למהגרים ומבקשי מקלט בישראל, אשר על פי רוב אינם מיוצגים, נמצאים בעמדת נחיתות מובנית וחשופים לניצול ופגיעה בזכויותיהם הבסיסיות ביותר. הפעילות בקליניקה כוללת הגשת ערעורים מנהליים ועתירות לערכאות השונות, כמו גם קידום מדיניות ציבורית בשלל סוגיות הנוגעות לחיי מהגרים.

הקליניקה לשינוי מדיניות
עו“ד קרן שמש-פרלמוטר

הקליניקה עוסקת מידי שנה, במספר נושאים עקרוניים הדורשים שינוי משפטי וחברתי. בקליניקה הסטודנטים נחשפים לפרקטיקות שונות לשינוי מדיניות כגון: כתיבת נירות עמדה, כתיבת הצעות חוק, הגשת עתירות וניהול תיקים תקדימים.

הקליניקה לזכויות חשודים, נאשמים, עצורים ואסירים
ד“ר סיגל שהב

סיוע משפטי וייצוג במקרים של הפרת זכויותיהם של אסירים ועצורים, כולל תנאי כליאה קשים, העדר טיפול רפואי ראוי, כבילה בניגוד לדין ועוד.

קליניקה של פרויקט חפות
ד“ר סיגל שהב

תלמידי הקליניקה, באופן מודרך, יאתרו ויבחנו תיקים שבהם ייתכן שמדובר בהרשעה מוטעית של חף-מפשע. במקרים המתאימים יכינו התלמידים את התיק לקראת הגשת בקשה למשפט חוזר לבית-המשפט העליון.

הקליניקה לאחריות תאגידית ד“ר עופר סיטבון

קידום התפיסה שתאגידים עסקיים מחוייבים לכלל מחזיקי העניין (stakeholders) ולא רק לבעלי המניות (shareholders) ופעולה לחיזוק מחויבותם לתחומי זכויות האדם, זכויות עובדים וצרכנים, אתיקה ואיכות הסביבה.

הקליניקה להתחדשות עירונית
עו“ד קרן שמש פרלמוטר, עו"ד ליאת לייזר

בקליניקה להתחדשות עירונית ניתן להשתתף בתכנית קליניקת ייחודית ולצבור ניסיון מעשי בתחום הולך ומתפתח

הקליניקה לעריכת-דין קהילתית
עו“ד ליאת לייזר

הקליניקה לעריכת דין קהילתית עוסקת בקידום הזכות בכבוד במשפט האזרחי. הקליניקה מעניקה סיוע משפטי פרטני לאוכלוסיות מעוטות הזדמנויות, בדגש על אוכלוסייה צעירה, וכן עיסוק בסוגיות עקרוניות בתחומי משפט דוגמת דיני אכיפת חיובים, דיני צרכנות, ביטוח לאומי ודיור ציבורי.

המרכז האקדמי נגד הפרטת בתי הסוהר

בשנת 2010 בית המשפט העליון קיבל בהחלטה תקדימית ויוצאת דופן את עתירת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נגד חוק הכנסת, שהתיר הפרטת בתי סוהר בישראל. עבודתם פורצת הדרך של הסטודנטים, בהדרכת חברי הסגל, הובילה את המרכז האקדמי למשפט ולעסקים להיות המוסד האקדמי הראשון שזכה לקבל את פרס "גורני" המוענק על ידי האגודה למשפט ציבורי של ארגוני זכויות האדם. הפרס הוענק כהוקרה על היוזמה, אשר חוללה שינוי חברתי משמעותי במערכת המשפט הישראלית. ועדת הפרס ציינה את המאמצים העילאיים של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, את היוזמה של עתירה תקדימית זו ואת הנחישות, ההתמדה, החדשנות המשפטית והאמונה האיתנה יוצאת הדופן במאבקנו העיקש במשך חמש שנים ארוכות.
זהו ההישג המרשים ביותר שסטודנטים בקליניקה משפטית השיגו אי פעם בארץ, ואולי אף בעולם.

רישום לקליניקות:

הקבלה לקליניקה מותנית בראיון קבלה.
הרישום להגשת מועמדות לקליניקות יפתח ב 18/06/2018 ויעשה באמצעות אתר המכללה > תחנת מידע > כללי > ללחוץ על תיאום ראיונות.
במקביל לתיאום הריאיון חובה לשלוח את הטפסים הבאים דרך תחנת המידע בפניה למזכירות > פרויקטים אקדמיים: טופס הרשמה, גיליון ציונים, קורות חיים ותמונת פספורט.
יש להשתבץ לראיון במועדים המוצעים לקליניקה בעדיפות הראשונה בלבד!
מספר המקומות בכל קליניקה מצומצם (כ-15 סטודנטים) - עדיפות ניתנת לסטודנטים בשנה ג'.
ביטול רישום לקליניקה אפשרי עד ה 10/08/2018.

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה