קהילה
תפריט נוסף

קול קורא לקראת מפגש בנושא הטמעת חשיבה מגדרית בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי

 

בהנחיית עו“ד ליאת לייזר

אוכלוסיות מעוטות הזדמנויות ניצבות מול חסמים רבים בדרכם לממש את זכויותיהם החברתיות. תחילה, אנשים רבים אינם מודעים למלוא זכויותיהם החברתיות. אחרים אינם מודעים לאפשרות לנקוט הליך משפטי למימוש זכויותיהם או לאופן שבו יש לנהלו. רבים זקוקים לסיוע משפטי בנושאים יומיומיים, אך ידם אינה משגת לשכור שירותי עו"ד. במציאות שבה ידם של רבים אינה משגת לפנות לקבלת סיוע, ייעוץ וייצוג משפטיים, נפגע גם עקרון השוויון בפני החוק.
מתוך הכרה במחוייבות החברתית של הקהילה המשפטית ומתוך שאיפה להגביר את הנגישות להליכים משפטיים ולצדק, מפעילה החטיבה לזכויות האדם את הקליניקה לעריכת-דין קהילתית, המעניקה סיוע משפטי ראשוני חינם. הקליניקה פועלת לקידום הזכות לקיום בכבוד, בהיבטיה השונים במשפט האזרחי – דוגמת דיור ציבורי או התמודדות עם חובות והליכי גבייה.

נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל?

יש לכם שאלה בענייני ביטוח לאומי?

קניתם מוצר פגום?

אתם זקוקים לסיוע בדיור?

הקליניקה לעריכת דין קהילתית מעניקה סיוע ללא תמורה בתחנות הסיוע, באמצעות סטודנטים למשפטים, הפועלים בליווי והנחיה צמודה של עוה"ד ליאת לייזר.

הקליניקה עוסקת במגוון מתחומי המשפט האזרחי, לרבות דיור ציבורי, ביטוח לאומי, הוצאה לפועל ותשלום חובות, צרכנות, מיצוי זכויות מול רשויות המדינה, ועוד.

"בשנת הלימודים תשע"ז, הפעילה הקליניקה תחנות סיוע במרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת-גן(; במרכז הקהילתי הערבי-יהודי ביפו; וכן בפרויקט "מישהו לרוץ איתו" של עמותת על"ם.

עדכון, יולי 2017: בתקופת הקיץ, הקליניקה פועלת במתכונת מצומצמת ותוכל להעניק מענה מוגבל. בתקופה זו קבלת קהל תתבצע רק במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, בתיאום מראש (רח' בן גוריון 26, רמת-גן, קומה 1, חדר 114).

לתיאום פגישה ולבירורים, ניתן ליצור קשר בטל' 03-6000800, שלוחה 149 או בפקס 03-6000872. יש להשאיר הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם.

הקליניקה תשוב לפעילות מלאה בנובמבר 2017.

דוגמאות לפעילות הקליניקה:

  • י' התאלמן לפני כעשר שנים. רק לאחרונה גילה, כי הוא זכאי לקצבת שארים. המוסד לביטוח לאומי הסכים לשלם לו קצבה רק שנה לאחור, כלשון החוק. הקליניקה פנתה לבית הדין לעבודה, וזה קיבל את טענתנו, לפיה בנסיבות המקרה – י' זכאי לתשלום קצבה רטרואקטיבית, בעבור העשור שחלף. זאת, בין היתר, מאחר שהמוסד לביטוח לאומי לא יידע את י' על זכותו לקבלת קצבת שארים לאחר פטירתה של אשתו. לקריאת פסק הדין לחצו כאן. המוסד לביטוח לאומי הגיש ערעור על פסק הדין, ובית הדין הארצי קיבל את הערעור והפך את פסק הדין.
  • ד', עולה מבוגר מרוסיה, הוכר כזכאי לדיור ציבורי לאחר מאבק ממושך. זאת, לאחר שהקליניקה פנתה שוב לוועדות משרד הבינוי והשיכון בדרישה להעניק לו דיור ציבורי, על רקע נהלים חדשים אשר הגמישו את גיל הזכאות לבתי גיל זהב בדיור הציבורי.
  • בית הדין הארצי לעבודה קיבל טענה של הקליניקה, לפיה כאשר יש ספק בדבר הקשר בין בקע מפשעתי לבין  מקום העבודה – הספק פועל לטובת העובד.
  • מלצרית עבדה במשך שנתיים וחצי בבית קפה. רק במחצית השנה האחרונה קיבלה תלושי שכר. כשפוטרה, נאמר לה, כי אינה זכאית לפיצויי פיטורין, שכן לכאורה עבדה שם רק חצי שנה, ואילו פיצויי פיטורין מגיעים רק למי שעבד באותו מקום עבודה במשך שנה לפחות. הסטודנט כתב בשמה מכתב לבית הקפה, והמלצרית זכתה בפיצויי הפיטורין המגיעים לה.

 

הקליניקה בתקשורת:

  • בעקבות הליכים משפטיים שנקטה הקליניקה: הושבה משכורתה ובוטלו הליכי גביה שננקטו  בניגוד לדין  על ידי בנק, כנגד צעירה בשנות ה-20 לחייה אשר נותרה ללא כל אמצעי קיום. הנושא דווח בתכנית  הרדיו "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, בהגשת גולן יוכפז.
  • בעקבות תביעה: המוסד לביטוח לאומי חייב ליידע אדם על זכותו לקצבה – לקריאת המאמר במוסף ממון, בידיעות אחרונות
  • סטודנט מהקליניקה גילה, שכרטיס רכבת מבנימינה לתל אביב יקר יותר מכרטיס מחיפה לתל אביב. בסיועם של עורכי הדין של הקליניקה, הגיש עתירה לבג"צ, וייצג עצמו בדיון. בעקבות הדיון, הודיעה רכבת ישראל  כי יוזל מחיר הכרטיס הנסיעה מבנימינה לת"א. לקריאת המאמר בידיעות אחרונות
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה