תפריט נוסף

למה לימודי משפטים – החשיבות וההשפעה

תחום המשפטים עוסק בחקר החוק ובאכיפתו, אך הודות לאופיו האינטרדיסציפלינרי הוא מקושר לתחומי מדעי החברה, המדינה והרוח ומשפיע עליהם. בהתאם לכך, תואר במשפטים המשלב למידת עולמות ידע נוספים, מהווה מקפצה לעיסוק במגוון תחומים, החל בעריכת דין, דרך ניהול עסקים, חברות וארגוני, וכלה בפעילות ציבורית, חברתית או פוליטית. מכאן ניתן להבין שלצד החוויה האינטלקטואלית המזמנת התעמקות בעולם המשפט המרתק, לימודי תואר ראשון במשפטים מבטיחים גם רכישת ידע מעשי וכלים מקצועיים. אלו עשויים להזניק את הבוגרים למרכז הזירה הכלכלית והחברתית, הכוללת מגוון עצום של תפקידים ועיסוקים. לנוכח האמור, קל להבין מדוע לימודי משפטים נמנים בין מקצועות הלימוד המבוקשים והיוקרתיים ביותר בארץ. כאשר מדובר במקצוע כה תחרותי ורב השפעה, יש משמעות רבה  לרכישת ההשכלה הנדרשת לו במוסד אקדמי מוביל, המגובה בקבלות בתחום.

 

 

לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים כארבע שנים. בשנתיים הראשונות הסטודנטים משתתפים בקורסי יסוד מרכזיים בתחום המשפטים ובתחום מדעי החברה והרוח, אשר מקנים להם כלים להתפתח, להרחיב אופקים ולהתמקצע בתחומים נוספים. בשלב מתקדם יותר הסטודנטים יכולים לבחור תחום משפטי מסוים כגון המשפט הפלילי, המשפט המסחרי, דיני משפחה, דיני נזיקין, או דיני מקרקעין, ולהתמקד בקורסי בחירה הקשורים אליו. בסיום הלימודים ועל מנת לעסוק בעריכת דין, יש להתמחות במשך שנה במשרד עורכי דין ולעבור את בחינות הלשכה.

על מנת לעסוק בעריכת דין יש להתמחות במשך שנה במשרד עורכי דין ולעבור את בחינות הלשכה. המרכז האקדמי מכין את הסטודנטים שלו היטב ומשקיע רבות בפיתוח המחשבה המשפטית של הסטודנטים ובהרחבת אופקיהם. לשם כך מעסיק המרכז האקדמי את טובי המרצים בישראל ומאמין כי חלק נרחב בהשכלה משפטית איכותית נעוץ בטיבם ובאיכותם של המרצים.

המרכז האקדמי משקיע רבות בפיתוח המחשבה המשפטית של הסטודנטים ובהרחבת אופקיהם. אנו מאמינים בהקניית ידע נרחב המתפרש על פני תחומים רבים. לימודי משפטים כוללים השכלה נרחבת בתחומי הליבה הבאים:

המשפט הפלילי
ענף משפטי המתמקד בהגדרת התנהגויות חברתיות מסוימות כשליליות ובלתי חוקיות. מדובר בכללי התנהגות אשר העובר עליהם יואשם בביצוע עבירה פלילית, שדינה נקבע בהתאם לעונשים הקבועים בחוק. חובת האכיפה במשפט הפלילי מוטלת בראש ובראשונה על המדינה באמצעות התביעה הכללית.

המשפט האזרחי כולל מספר ענפים משפטיים העוסקים במערכות היחסים שבין אזרחים במדינה: דיני חוזים העוסקים בהסכמים שנכרתו בין אזרחים, דיני נזיקין העוסקים בנזקים שנגרמו לאדם כלשהו על ידי אדם אחר, דיני משפחה העוסקים בסוגיות כגון רווחת ילדים, נישואין וגירושין, דיני קניין העוסקים בבעלות על רכוש ובזכות לבעלות על רכוש, דיני עבודה העוסקים במערכות היחסים שבין עובדים למעבידים.

המשפט החוקתי
ענף העוסק בחוקים יסודיים, הנוגעים לסמכותם של גופים שונים ביחס לחקיקה. לא לכל מדינה יש חוקה, אך לכל מדינה יש את חוקיה, המחייבים את הממשלה לפעול לפיהם.

המשפט המנהלי
ענף משפטי הבא להסדיר את פועלן וסמכותן של רשויות המנהל הציבורי במדינה.

המשפט הבינלאומי
ענף העוסק ביחסים שבין מדינות או בין אזרחים וגופים משפטיים במדינות שונות.

 

מערכת שעות משפטים תואר ראשון יום וערב תשעט 

מערכת שעות משפטים תואר ראשון יום וערב תשעט 

מערכת שעות פברואר משפטים תשע"ט

חטיבות התמחות במשפטים

בפקולטה למשפטים ארבע חטיבות התמחות המציעות הכשרה ספציפית בתחומי המשפט העיקריים וזאת על ידי קורסים תיאורטיים ומעשים, סדנאות, קליניקות וסמינרים. החטיבות הקיימות הן -

מידע למתעניין

למה לבחור בנו?

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן

THINK GLOBAL והכל אפשרי
ללמוד מהטובים ביותר בשוק
מובילים ברמת השכר של הבוגרים
בשלישיה המובילה בשביעות הרצון מהוראה
רמת מחקר מהגבוהות בארץ
לימודים בלב גוש דן
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

Y&A בניית אתרים | איפיון Pitangoux UI/UX