תפריט נוסף
חזרה
הילי כוכבי
ד"ר הילי כוכבי

 

ד"ר הילי כוכבי היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, בעלת דוקטורט (PhD) בפסיכולוגיה  ו- M.A. בפסיכולוגיה קלינית של הילד, מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

כוכבי עוסקת בהורות על שלל היבטיה: היבטים נורמטיביים של הורות, אתגרים והתמודדויות הוריות, הורות וגירושים, הורות ב"משפחות חדשות" ועוד. היא מקדמת את תחום העבודה הטיפולית עם הורים, כאמצעי מרכזי לקידום רווחתם הנפשית של הילדים, ובו-בזמן גם כאמצעי לקידום הרווחה הנפשית של ההורים עצמם. כן היא עוסקת בהתמודדות עם פחדים וחרדות של ילדים.

כחלק מעיסוקיה המקצועיים, כוכבי שמה לעצמה כמטרה להנגיש ולהפיץ ידע פסיכולוגי לציבור הרחב. למשל, במסגרת מחקרה לדוקטורט, היא פיתחה תכנית טיפול אינטרנטית המיועדת להורים, לטיפול בחרדות של ילדיהם. בנוסף, כוכבי כתבה שני ספרים בתחום ההורות, שנועדו לקדם הפצת ידע פסיכולוגי להורים ולאנשי מקצוע; שניהם הפכו לרבי-מכר בארץ.

בשנת 2007 פרסמה לראשונה את ספרה "המדריך הישראלי להורים", שנכתב בשיתוף פרופ' עמירם רביב (הוצאת כנרת-זמורה-ביתן). הספר יצא מאז במספר מהדורות, והפך לספר הדרכה מוביל בתחומו בקרב הורים לילדים צעירים (מלידה עד גיל שש).

בשנת 2020 יצא לאור ספרה "הורים טובים – מדריך תיאורטי ומעשי להורים לילדים בכל גיל" (הוצאת כנרת-זמורה). ספר זה נועד להנגיש להורים את הידע המקצועי – המחקרי, האקדמי והקליני – שהצטבר בתחום ההורות. הספר זוכה להצלחה רבה בארץ; הוא תורגם לסינית – והפך רב-מכר בתחום ספרי ההורות בסין; במקביל הספר תורגם גם לאנגלית, ונמצא לקראת השקה בשוק הספרים האמריקאי.

 

ד"ר כוכבי עבדה שנים רבות כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי-חינוכי בתל-אביב. כיום היא מלמדת את תחום ההורות והעבודה הטיפולית עם הורים במספר תוכניות מ.א. לפסיכולוגיה חינוכית, וכן בהשתלמויות לפסיכולוגים חינוכיים העובדים במסגרות השפ"ח השונות.

כוכבי משמשת כחברת סגל בפקולטה לפסיכולוגיה ב"מרכז האקדמי למשפט ולעסקים", רמת גן. כן היא בעלת קליניקה פרטית בנוה מונוסון, שבה היא עוסקת בעיקר בעבודה טיפולית עם הורים.

 

תחומי הוראה ומומחיות:

הורות ומאפיינים הוריים בשלבי התפתחות שונים של ההורים ושל ילדיהם.

פחדים וחרדות של ילדים, והקשר שלהם למאפיינים הוריים.

התערבויות פסיכולוגיות המתבצעות באמצעות טכנולוגיה.

מאפיינים הקשורים לעבודת הפסיכולוג החינוכי, וקידום מעמדה של הפסיכולוגיה החינוכית בארץ כדיסציפלינה ייחודית ומובחנת, בעלת תרומה משמעותית לרווחה הנפשית של התלמידים.

 

ספרים:

כוכבי ה' (2020). הורים טובים: מדריך תיאורטי ומעשי להורים לילדים בכל גיל. כנרת-זמורה.

 

כוכבי, ה' ורביב, ע' (2007; 2010; 2016). המדריך הישראלי להורים: ספר הדרכה להורים לילדים  צעירים – מהלידה עד גיל שש. כנרת-זמורה-ביתן.

 

מאמרים:

Kohavi, H., Roded, A. D. & Raviv, A. (2020). Continuity and Change in Role Definitions and Training Models of School Psychologists in Israel. The Journal of Psychology, 154:8, 545-567 DOI: 10.1080/00223980.2020.1776204

 

Kohavi, H., Laslo-Rot, R. Raviv. A. & Raviv. A. (2022). Alleviating children's anxieties by an online-intervention for their parents: the mediating role of parental self-efficacy. Manuscript submitted for publication

 

Kohavi, H., & Raviv, A. The role of parental self-efficacy and parental emotional attitudes in child anxiety. Manuscript in preparation

 

Kohavi, H. (2018). On "Divers" and "Swimmers" – An integrative perspective on the qualities and the complexity of school psychology. (Hebrew) https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=3665

 

כוכבי, ה', רודד, א' ורביב, ע' (בדפוס). פסיכולוגיה חינוכית בישראל: מקצוע המתפתח לאור מציאות משתנה. פסיכואקטואליה, גיליון סתיו, נובמבר 2022.

 

כוכבי, ה' (2018). על שחיינים, צוללנים ומה שביניהם: התבוננות אינטגרטיבית על יופיו ועל מורכבותו של מקצוע הפסיכולוגיה החינוכית (גרסה אלקטרונית). פסיכולוגיה עברית  https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=3665

 

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות. הד החינוך 78  (6), 26-31.

 

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות: איך מתמודדים עם זה בכיתה. הד החינוך, ע"ח  (7-8), 34-39.

 

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות: אבחון וטיפול. הד החינוך, ע"ח (9), 30-37.

 

כוכבי, ה. (2005). משחקים אסורים: תוקפנות מינית של ילדים ובני נוער. הד החינוך, ע"ט (7-8). 30-37.

 

כוכבי, ה. (2013). "לא רואים ממטר": על עיוורון, ראייה ומה שביניהם. מפגשים בפסיכולוגיה חינוכית. שפ"ח תל-אביב-יפו.

 

כוכבי, ה. (2014). "הפחד לא נופל רחוק מהעץ" – מאפיינים הוריים הקשורים לפחדי ילדים, והשפעתה של תוכנית התערבות אינטרנטית להורים, על הפחתת חרדות ילדיהם. חיבור לשם קבלת תואר דוקטור לפילוסופיה, אוניברסיטת תל-אביב.

מן העיתונות:

כוכבי, ה. (2007). "אמא ואבא לא אוהבים אותי יותר" [גרסה אלקטרונית]. Ynet פורסם ב-12 ביולי 2007. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3416671,00.html

 

כוכבי, ה. (2012). הילד מלא פחדים? תוכנית טיפול באינטרנט תעזור [גרסה אלקטרונית].  Ynet. פורסם ב-9 באוגוסט 2012. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4261649,00.html

  • הורות ועבודה טיפולית עם הורים (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית והתפתחותית)
  • פרקטיקום ב' (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
  • הנחיית עבודות גמר (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
  • עבודת הפסיכולוג במערכת החינוכית (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

תפריט נגישות

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required