תפריט נוסף
חזרה
הילי כוכבי
ד"ר הילי כוכבי

ד"ר הילי כוכבי היא חברת סגל בפקולטה לפסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ועסקים, רמת גן.

כוכבי היא פסיכולוגית חינוכית מומחית, בעלת דוקטורט (Ph.D) בפסיכולוגיה  ו- M.A. בפסיכולוגיה קלינית של הילד, מטעם אוניברסיטת ת"א. עוסקת בהורות על שלל היבטיה: היבטים נורמטיביים של הורות, אתגרים והתמודדויות הוריות, הורות וגירושים, הורות ב"משפחות חדשות" ועוד. כן היא עוסקת בהתמודדות עם פחדים וחרדות של ילדים.

כחלק מעיסוקיה המקצועיים, כוכבי שמה לעצמה כמטרה להנגיש ולהפיץ את הידע הפסיכולוגי לציבור הרחב. למשל, במסגרת מחקרה לדוקטורט, היא פיתחה תכנית טיפול אינטרנטית המיועדת להורים, לטיפול בחרדות של ילדיהם. בנוסף, ספרה "המדריך הישראלי להורים" (נכתב בשיתוף פרופ' עמירם רביב, הוצאת כנרת-זמורה-ביתן) הפך לרב-מכר בקרב הורים צעירים. בקרוב יצא לאור ספר נוסף שכתבה, העוסק בהורות ומיועד לציבור הרחב של הורים לילדים בכל גיל.

ד"ר כוכבי עבדה שנים רבות כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי-חינוכי בתל אביב. כיום היא מלמדת את תחום ההורות והעבודה הטיפולית עם הורים במספר תוכניות מ.א. לפסיכולוגיה חינוכית, וכן בהשתלמויות לפסיכולוגים חינוכיים העובדים במסגרות השפ"ח השונות. היא בעלת קליניקה פרטית בנוה מונוסון, שבה היא עוסקת בעיקר בעבודה טיפולית עם הורים.

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות. הד החינוך 78 (6), 26-31.

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות: איך מתמודדים עם זה בכיתה. הד החינוך, ע"ח  (7-8), 34-39.

כוכבי, ה. (2004). הפרעת קשב והיפראקטיביות: אבחון וטיפול. הד החינוך, ע"ח (9), 30-37.

כוכבי, ה. (2005). משחקים אסורים: תוקפנות מינית של ילדים ובני נוער. הד החינוך, ע"ט (7-8). 30-37.

כוכבי, ה. (2013). "לא רואים ממטר": על עיוורון, ראייה ומה שביניהם. מפגשים בפסיכולוגיה חינוכית. שפ"ח תל-אביב-יפו.

כוכבי, ה. (2014). "הפחד לא נופל רחוק מהעץ" – מאפיינים הוריים הקשורים לפחדי ילדים, והשפעתה של תוכנית התערבות אינטרנטית להורים, על הפחתת חרדות ילדיהם. חיבור לשם קבלת תואר דוקטור לפילוסופיה, אוניברסיטת תל-אביב.

כוכבי, ה. ורביב, ע. (2016). המדריך הישראלי להורים: שנים ראשונות – מהלידה עד גיל שש. (מהדורה חדשה ומעודכנת). כנרת-זמורה-ביתן.

Kohavi, H., Roded, A. D., Raviv, A. (in press). Continuity and Change in Role Definitions and Training Models of School Psychologists in Israel, The Journal of Psychology: Interdisciplinary and applied.

Under review:

Kohavi, H., Laslo-Roth, R. Raviv, A. & Raviv, A. (2020). Alleviating Children's Anxieties by a Web-Intervention for their Parents – The Mediating Roles of Parental Self-Efficacy and Parental Anxiety.

מן העיתונות:

כוכבי, ה. (2007). "אמא ואבא לא אוהבים אותי יותר" [גרסה אלקטרונית]. Ynet פורסם ב-12 ביולי 2007. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3416671,00.html

כוכבי, ה. (2012). הילד מלא פחדים? תוכנית טיפול באינטרנט תעזור [גרסה אלקטרונית]. Ynet. פורסם ב-9 באוגוסט 2012. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4261649,00.html

  • הורות ועבודה טיפולית עם הורים (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית והתפתחותית)
  • פרקטיקום ב' (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
  • הנחיית עבודות גמר (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
  • עבודת הפסיכולוג במערכת החינוכית (מ.א. בפסיכולוגיה חינוכית)
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה