תפריט נוסף

תוכנית הלימוד לתואר ראשון במנהל עסקים (BA) עוצבה וגובשה מתוך שאיפה להעניק לסטודנטים ידע נרחב אודות תיאוריות, כלי ניתוח ומתודות לקבלת החלטות בתחומים השונים של מנהל העסקים. במסגרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים מושם דגש מיוחד על הזיקה שבין נושאי הלימוד התיאורטיים לבין עולם העסקים המעשי – המקומי והגלובלי. שיטת הלימוד הנהוגה אצלנו, בתואר ראשון למנהל עסקים, מבוססת על ניתוח אירועים מהתעשיה, דיון בסוגיות אקטואליות ופיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית. מטרת הלימודים לקדם ולפתח את הסטודנט במקום עבודתו או בתעשיה אליה הוא שואף להגיע.

אנו מציעים לסטודנטים מסגרת לימודית מהנה ומאתגרת באווירה חמה ותומכת ומסגרת המציידת אותם בכלים הנדרשים לפיתוח קריירה מקצועית מוצלחת בעולם העסקים המודרני. תכנית הלימודים אף מאפשרת לסטודנטים לשלב עבודה תוך כדי הלימודים.

נושאים אקטואליים לחברה הישראלית ולזירה העסקית הבינלאומית מוצגים ונלמדים לעומק. לימודי תואר ראשון במנהל עסקים כוללים עבודה בקבוצות, פרזנטציות עסקיות, חיבור עם התעשיה, וסימולציות של פעילויות מסחר בורסאיות בסמינר מימון הנערך בחדר בורסה, מאפשרים לסטודנטים מבט קרוב על העולם העסקי. המזיגה והשילוב שבין נושאי הלימוד האקדמיים לבין עולם העסקים הפרקטי יעניקו לסטודנטים כלים מושכלים ומתקדמים ליישום הידע הנרכש בתקופת הלימודים, הלכה למעשה.

 

תוכנית הלימודים: תואר ראשון במנהל עסקים

תוכנית הלימודים במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים כוללת כ-122 שעות לימוד סמסטריאליות, שנפרשות על פני שלוש שנים במסגרת לימודי ערב או יום. התכנית היא מגוונת וכוללת לימודי חובה, התמחות ובחירה. התכנית מורכבת מהנדבכים הבאים:

* לימודי בסיס בתחומים השונים של מנהל עסקים: מימון, שיווק, חשבונאות, התנהגות ארגונית, ניהול התפעול, מערכות מידע, יזמות עסקית, ואסטרטגיה.

* לימודי רקע ותשתית כגון מתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה.

* לימודי התמחות (שיווק, מימון, חשבונאות או יזמות וחדשנות)

* לימודי בחירה כולל סיור לימודי לסין ולהודו, סמינר מצטיינים, עסקים בינלאומיים ועוד.

*  קורסים לסיכום התואר: סמינר, פרויקט, וקורס נושאים נבחרים בשיתוף עם התעשיה

 

התמחויות מיוחדות בתואר ראשון במנהל עסקים 

בסיום שנה א' כל סטודנט יוכל לבחור באחת מארבע התמחויות: שיווק, מימון, חשבונאות ויזמות וחדשנות. קורסי ההתמחות יתפרשו על פני שנים ב' ו-ג'. כדי לסיים את ההתמחות הסטודנטים יצטרכו לללמוד שני קורסי חובה בהתמחות ושלושה קורסי בחירה (מתוך 5). בנוסף הסטודנטים ילמדו את הסמינר, הפרויקט, וקורס נושאים נבחרים מהתעשיה בהתמחות.  * תנאי קבלה לכל התמחות הינו ציון 75 בשיעורי המבוא בהתאם להתמחות אותה בחר התלמיד. סטודנט שציונו בקורס המבוא נמוך מ-75 לא יוכל לסיים תואר עם התמחות.

 

מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים

* ניהול המימון – תחום זה מתרכז בהקניית הכלים לקבלת החלטות הנוגעות למימון הפעילות הכלכלית של ארגון. הסטודנט לומד כיצד למצוא משאבים כלכליים למימון תשומות כגון ייצור פיתוח ושיווק. בנוסף, תחום המימון מכיל בתוכו נושאים כמו חלוקת רווחים והשקעות, מדדי ביצועים ותקצוב הון.

 

* ניהול השיווק – תחום זה כולל הקניית כלים לקבלת החלטות הנוגעות לאופני השיווק של המוצרים או השירותים אותם מציע הארגון. בין היתר לומד הסטודנט כיצד לקבל החלטות כגון עיצוב ומיתוג מוצר, כיצד לקבוע מחיר למוצר וכיצד להגביר את מודעות הצרכן אליו.

 

* ניהול התפעול – תחום זה נוגע לכל התהליכים בארגון שמוסיפים ערך כגון הייצור של מוצרים, מתןאו שירותים, או פיתוח מוצרים ושירותים חדשים. שהארגון מספק. מדובר בתחום מרכזי בתוכניות לימוד מנהל עסקים, המעניק לסטודנט ידע רב לגבי המערכת התפעולית בארגון ולגבי הקשרים שלה עם יתר היחידות בארגון.

 

* ניהול הייצור – תחום זה מקנה ידע הנוגע להתייעלות תהליכי הייצור במטרה להגיע למקסימום רווח במינימום עלות.

 

* ניהול מערכות מידע – תחום זה נוגע למערכות הממוחשבות של הארגון ומקנה ידע וכלים לניהול נכון של הפעילות הממוחשבת בארגון, מניעת תקלות וצרכי אבטחת מידע.

 

* ניהול משאבי אנוש – תחום זה מקנה כלים יישומיים בכל הנוגע להנעת עובדים בארגון, החדרת מוטיבציה, הגברת יעילות ותפוקה.

 

* התנהגות ארגונית – תחום זה מקנה כלים לניהול ההון האנושי של הארגון. הצלחת הארגון קשורה לתרבות הארגונית שלו, לכישורי המנהיגות של מנהליו וליכולתם להעצים את נאמנותם של עובדיהם לארגון ולמטרותיו.

 

* ניהול התפעול – תחום זה נוגע לתהליכי הייצור של מוצרים או שירותים שהארגון מספק. מדובר בתחום מרכזי בתוכניות לימוד מנהל עסקים, המעניק לסטודנט ידע רב לגבי המערכת התפעולית בארגון ולגבי הקשרים שלה עם יתר היחידות בארגון.

 

* מתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה – קורסים אלה מקנים ידע הנוגע לשימוש במודלים וכלים מתמטיים העשויים לשפר את ניהול הפירמה.

 

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מעניק לבוגרי התואר הראשון במנהל עסקים ידע נרחב במגוון תחומי ליבה, כמו גם כלי ניתוח וכלים לקבלת החלטות ארגוניות. ישנו דגש מיוחד אודות המחשת הקשר שבין נושאי הלימוד לבין העולם העסקי, באופן המקנה לבוגריו את היכולות ליישם את שלמדו כשהם יוצאים אל העולם האמיתי.

במסגרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים ניתן לבחור באחת מארבע חטיבות ההתמחות, סטודנטים שיבחרו להתמחות יקבלו תעודת התמחות.

מסלולי ההתמחות בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים

במסגרת לימוד תואר ראשון במנהל עסקים, הסטודנטים יוכלו לבחור בין ארבע התמחויות המציעות הכשרה ספציפית בתחומי הניהול וזאת על ידי קורסים תיאורטיים ומעשים, סדנאות, קליניקות וסמינרים

מידע למתעניין

למה לבחור בנו?

רוצים לדעת עוד? לחצו כאן

THINK GLOBAL והכל אפשרי
ללמוד מהטובים ביותר בשוק
מובילים ברמת השכר של הבוגרים
בשלישיה המובילה בשביעות הרצון מהוראה
רמת מחקר מהגבוהות בארץ
לימודים בלב גוש דן
Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

Y&A בניית אתרים | איפיון Pitangoux UI/UX