students
תפריט נוסף

תוכנית הלימוד לתואר ראשון במנהל עסקים (BA) עוצבה וגובשה מתוך שאיפה להעניק לסטודנטים ידע נרחב אודות תיאוריות, כלי ניתוח ומתודות לקבלת החלטות בתחומים השונים של לימודי מנהל העסקים. במסגרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים מושם דגש מיוחד על הזיקה שבין נושאי הלימוד התיאורטיים לבין עולם העסקים המעשי – המקומי והגלובלי. שיטת הלימוד הנהוגה אצלנו, בתואר ראשון למנהל עסקים, מבוססת על ניתוח אירועים מהתעשייה, דיון בסוגיות אקטואליות ופיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית. מטרת הלימודים לקדם ולפתח את הסטודנט במקום עבודתו או בתעשייה אליה הוא שואף להגיע.

 

אנו מציעים לסטודנטים לתואר ראשון במנהל עסקים מסגרת לימודית מהנה ומאתגרת באווירה חמה ותומכת, מסגרת המציידת אותם בכלים הנדרשים לפיתוח קריירה מקצועית מוצלחת בעולם העסקים המודרני. תכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים עוצבה במיוחד על מנת לאפשר לסטודנטים לשלב עבודה תוך כדי הלימודים.

במסגרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים אנחנו מקפידים לשלב ולהתעמק בנושאים אקטואליים לחברה הישראלית ולזירה העסקית הבינלאומית. לימודי תואר ראשון במנהל עסקים כוללים עבודה בקבוצות, פרזנטציות עסקיות, חיבור עם התעשייה, וסימולציות של פעילויות מסחר בורסאיות. למשל סמינר מימון, הנערך בחדר בורסה, מאפשר לסטודנטים מבט קרוב על העולם העסקי. המזיגה והשילוב שבין נושאי הלימוד האקדמיים לבין עולם העסקים הפרקטי יעניקו לסטודנטים כלים מושכלים ומתקדמים ליישום הידע הנרכש בתקופת הלימודים, הלכה למעשה.

 

תוכנית הלימודים: תואר ראשון במנהל עסקים

תוכנית הלימודים במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים כוללת כ-122 שעות לימוד סמסטריאליות, שנפרשות על פני שלוש שנים במסגרת לימודי ערב או יום. התכנית היא מגוונת וכוללת לימודי חובה, התמחות ובחירה. התכנית מורכבת מהנדבכים הבאים:

 

* לימודי בסיס בתחומים השונים של מנהל עסקים: מימון, שיווק, חשבונאות, התנהגות ארגונית, ניהול התפעול, מערכות מידע, יזמות עסקית, ואסטרטגיה.

* לימודי רקע ותשתית כגון מתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה.

* לימודי התמחות (שיווק, מימון, חשבונאות או יזמות וחדשנות)

* לימודי בחירה כולל סיור לימודי לסין ולהודו, סמינר מצטיינים, עסקים בינלאומיים ועוד.

*  קורסים לסיכום התואר: סמינר, פרויקט, וקורס נושאים נבחרים בשיתוף עם התעשייה

 

חממת היזמות- הסטארטאפ שלך מתחיל כאן!

פרויקט החממה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הינו פרויקט לליווי עסקי ליזמים וסטארטאפיסטים. חממת היזמות מכשירה ומלווה סטודנטים וחברות סטארטאפ צעירות מהליך הרעיון ועד לפיתוח המוצר הסופי, על-ידי מתן כלים מקצועיים וכלכליים. הקליקו כאן לפרטים נוספים.

התמחויות מיוחדות בתואר ראשון במנהל עסקים

בסיום שנה א' כל סטודנט בתואר ראשון למנהל עסקים יוכל לבחור באחת מארבע התמחויות: שיווק, מימון, חשבונאות ויזמות וחדשנות. קורסי ההתמחות יתפרשו על פני שנים ב' ו-ג'. כדי לסיים את ההתמחות הסטודנטים יצטרכו ללמוד שני קורסי חובה בהתמחות ושלושה קורסי בחירה (מתוך 5). בנוסף הסטודנטים ילמדו את הסמינר, הפרויקט, וקורס נושאים נבחרים מהתעשייה בהתמחות.  * תנאי קבלה לכל התמחות הינו ציון 75 בשיעורי המבוא בהתאם להתמחות אותה בחר התלמיד. סטודנט שציונו בקורס המבוא נמוך מ-75 לא יוכל לסיים תואר עם התמחות.

 

מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים

* ניהול המימון – תחום זה מתרכז בהקניית הכלים לקבלת החלטות הנוגעות למימון הפעילות הכלכלית של ארגון. הסטודנט לומד כיצד למצוא משאבים כלכליים למימון תשומות כגון ייצור פיתוח ושיווק. בנוסף, תחום המימון מכיל בתוכו נושאים כמו חלוקת רווחים והשקעות, מדדי ביצועים ותקצוב הון.

 

* ניהול השיווק – תחום זה כולל הקניית כלים לקבלת החלטות הנוגעות לאופני השיווק של המוצרים או השירותים אותם מציע הארגון. בין היתר לומד הסטודנט כיצד לקבל החלטות כגון עיצוב ומיתוג מוצר, כיצד לקבוע מחיר למוצר וכיצד להגביר את מודעות הצרכן אליו.

 

* ניהול התפעול – תחום זה נוגע לכל התהליכים בארגון שמוסיפים ערך כגון הייצור של מוצרים, מתןאו שירותים, או פיתוח מוצרים ושירותים חדשים. שהארגון מספק. מדובר בתחום מרכזי בתוכניות לימוד מנהל עסקים, המעניק לסטודנט ידע רב לגבי המערכת התפעולית בארגון ולגבי הקשרים שלה עם יתר היחידות בארגון.

 

* ניהול הייצור – תחום זה מקנה ידע הנוגע להתייעלות תהליכי הייצור במטרה להגיע למקסימום רווח במינימום עלות.

 

* ניהול מערכות מידע – תחום זה נוגע למערכות הממוחשבות של הארגון ומקנה ידע וכלים לניהול נכון של הפעילות הממוחשבת בארגון, מניעת תקלות וצרכי אבטחת מידע.

 

* התנהגות ארגונית – תחום זה מקנה כלים לניהול ההון האנושי של הארגון. הצלחת הארגון קשורה לתרבות הארגונית שלו, לכישורי המנהיגות של מנהליו וליכולתם להעצים את נאמנותם של עובדיהם לארגון ולמטרותיו.

 

* ניהול התפעול – תחום זה נוגע לתהליכי הייצור של מוצרים או שירותים שהארגון מספק. מדובר בתחום מרכזי בתוכניות לימוד מנהל עסקים, המעניק לסטודנט ידע רב לגבי המערכת התפעולית בארגון ולגבי הקשרים שלה עם יתר היחידות בארגון.

 

* מתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה –  קורסים אלה מקנים ידע הנוגע לשימוש במודלים וכלים מתמטיים העשויים לשפר את ניהול הפירמה.

 

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מעניק לבוגרי התואר הראשון במנהל עסקים ידע נרחב במגוון תחומי ליבה, כמו גם כלי ניתוח וכלים לקבלת החלטות ארגוניות. ישנו דגש מיוחד אודות המחשת הקשר שבין נושאי הלימוד לבין העולם העסקי, באופן המקנה לבוגריו את היכולות ליישם את שלמדו כשהם יוצאים אל העולם האמיתי.

 

במסגרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים ניתן לבחור באחת מארבע חטיבות ההתמחות, סטודנטים שיבחרו להתמחות יקבלו תעודת התמחות.

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - ממוקדים בהצלחה שלך!

מידע למתעניין

סגל המרצים

ללמוד מהטובים ביותר
המרצים בתכניות הלימוד לתואר ראשון במנהל עסקים נבחרו בקפידה רבה על בסיס מצוינות הוראתית ומצוינות אקדמית

+כותרת 1

+כותרת 2

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה