קליניקה
תפריט נוסף

הסטודנטים והצוות האקדמי של המרכז יעניקו ייעוץ הוליסטי לעסקים קטנים, בתחומי השיווק, ניהול, מימון, חשבונאות ומשפט וכל זאת ללא עלות. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קורא לסטודנטים לצרף עסקים לקליניקה לעסקים קטנים.

הקליניקה היא קורס סמסטריאלי בן 3 נקודות זכות, במסגרתו יעבדו הסטודנטים עם עסקים אמתיים הפועלים בסביבה עסקית. הסטודנטים יעניקו ייעוץ לעסקים, בהתבסס על לימודיהם במשך התואר, בתחומי ניהול שונים: שיווק, ניהול, מימון, חשבונאות ומשפט. במסגרת הקליניקה הסטודנטים יראיינו לקוחות, ינתחו את הסביבה העסקית, יסייעו בתכנון אסטרטגי, ובהגשת בקשות שונות (כגון הלוואות) – הכל בקבוצות קטנות, ובהדרכתם הצמודה של מרצי הפקולטה למנהל עסקים.

הקליניקה מיועדת לסטודנטים בשנה ג' בפקולטה למנהל עסקים ובחוג לחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עבור הסטודנטים, הקליניקה מהווה הזדמנות חד פעמית במהלך הלימודים להשתמש בידע ובכלים שנרכשו ולהתנסות בניהול מעשי של עסק פועל: זיהוי הבעיות של עסק, בחינת הסביבה העסקית של העסק, הכנת תכנית עסקית, הכנת דוחות כספיים, התמודדות מול הרשויות ועוד.

ד"ר רימונס פלס

עבור הקהילה, המטרה היא להעניק סיוע ניהולי, ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, בתחומים בהם רכשו הסטודנטים השכלה במהלך לימודיהם. לרוב לבעלי העסקים הקטנים אין נגישות לכלים ולידע שניתנים לסטודנטים למנהל עסקים, וגם אם יש להם הם לא תמיד מסוגלים ליישם אותו במהלך היומיומי של ניהול העסק.
הכוונה היא שסיוע לעסקים יאפשר את שיפור מצבם הכלכלי ובכך יסייע לא רק לעסקים עצמם ולצדיים הקשורים אליהם ישירות (הבעלים, העובדים, הלקוחות והספקים) אלא יסייע לקהילה כולה.

ראש הקליניקה, ד"ר רימונה פלס: "מהניסיון שלנו בשנה האחרונה, בה ליווינו מספר עסקים כפיילוט לפרויקט הנפתח השנה, מדובר מצב של win-win לכולם. הסטודנטים נהנים מהמגע עם 'העולם האמיתי' והעסקים נהנים מייעוץ ומחשיבה חדשה לגבי העסק. מרבית העסקים הקטנים טרודים בהתנהלות היומיומית ואין לבעליהם את הזמן או הכלים, לעשות חשיבה וניתוח של התנהלות העסק בעתיד. הסטודנטים יכולים לעשות את החשיבה הזו תוך התייעצות עם המרצים שלהם שהם מומחים בתחום ורובם עסקו בייעוץ לעסקים שונים. כולי תקווה שהפרויקט יסיע רבות לעסקים בעיר ויהפוך למסורת אשר תחזק את הקשר בין המרכז האקדמי למשפט ולעסקים לעיר רמת גן".

ההרשמה לפרוייקט הליווי מתחילה בימים אלה, עסקים המעוניינים יפנו אל דר' רימונה פלס: Rimona@clb.ac.il

Fields marked with an * are required

פגישת ייעוץ אישי חינם

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מיועצי הלימודים שלנו ישמח לחזור אליכם

שדות המסומנים ב * הם שדות חובה

העתיד שלך נמצא במרחק
שיחת טלפון אחת!

Fields marked with an * are required